Kategoriler
Haberler

Galaxy S6 Root İşlemi Samsung Pay’i Devre Dışı Bırakıyor

Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modelleri Dünya Mobil Kongresi’ndeki etkinlikte tanıtıldığında firma tarafından duyurulan yeniliklerden birisi de Samsung Pay idi. Visa ve MasterCard sertifikalarına sahip olan Samsung Pay ödeme sistemi tüm dünyada büyük bankalar tarafından da desteklenmekte. Ödeme sistemlerinde güvenlik en önemli konu ve bu sistem de Samsung KNOX tarafından korunmakta. Son gelişmelere göre Root erişiminin sağlandığı akıllı telefonlarda Samsung Pay devre dışı bırakılıyor.

Duruma bakılırsa akıllı telefonunda Root erişimini aktifleştiren kullanıcılar Samsung Pay servisinden faydalanamayacak. Samsung Galaxy S5 modelinde KNOX denetimini atlatarak Root erişimi sağlanabiliyordu ancak Galaxy S6 ve S6 Edge modelleri için henüz bu şekilde bir yöntem keşfedilmiş değil.

İlginizi Çekebilir:  iPhone 14 ve iPhone 16, büyük selfie kamera geliştirmeleriyle gelecek

Root erişimi Android işletim sistemli akıllı telefonlarda ileri düzeyde özelleştirme ve ince ayar olanağı elde etmek için gerekli. Birçok güvenlik uzmanı bu işlemin güvenlik açıkları yarattığını savunuyor ve bu nedenle Root erişimini kesinlikle tavsiye etmiyor. Samsung Pay’in devre dışı bırakılmasının nedeni de bu. Samsung’un mobil ödeme sistemini etkin şekilde kullanan tüketicilerin Root erişimini sağlamaması öneriliyor.