HTC Vive VR Setini Ücretsiz Dağıtacak

REKLAMLAR

HTC Mobil Dünya Kongresi 2015'in sürprizini Vive ile gerçekleştirmişti. Detaylar netleşmese de firmanın sanal gerçeklik çözümüne odaklandığı ve başarı istediği biliniyor. Sanal gerçeklik cihazları HTC'nin yeni büyüme ataklarından birini yapmasına katkı sağlayabilir, tıpkı doksanlı yılların sonunda mobil cihazların yükselişinde olduğu gibi.

HTC Vive sanal gerçeklik cihazı GDC 2015'te tekrar gündeme gelmiş ve firma Valve ile birlikte çalıştıklarını açıklamıştı. Son bilgilere göre geliştiriciler de Vive'a ulaşabilecek. Valve firması Vive için geliştirici programının başlatıldığını web sitesinden duyurdu. Oculus'un aksine Valve ve HTC sanal gerçeklik cihazlarını geliştiricilere önceden ve ücretsiz sunacak. VR platformu için cazip fikirleri olan geliştiriciler için kuşkusuz sevindirici bir haber.

REKLAMLAR

REKLAMLAR

Valve aynı zamanda bir geliştiriciler topluluğu sayfası da oluşturdu. Burada yalnızca geliştiriciler ileti yazabiliyor ancak mesajlar herkesin erişimine açık. Vive sanal gerçeklik çözümünün bu yılın son döneminde son kullanıcılara ulaştırılabileceği tahmin ediliyor. Oculus ve Samsung gibi hayli iddialı oyuncuların da yer aldığı bu pazarda yıl sonunda rekabetin kızışması muhtemel görünüyor.

REKLAMLAR