Kategoriler
Haberler

Lumia 940 25 MP Kamera İle Geliyor

Microsoft’un Lumia 940 modeli akıllı telefonunu bu yılın sonlarında kullanıma sunması ve cihazın amiral gemisi konumundaki Lumia 930’un yerini alması bekleniyor. Şu an Microsoft’un duyuru planları konusunda bilgi olmasa da cihazın muhtemel özellikleri için ipuçları mevcut.

Son raporlara göre Microsoft Lumia 940 akıllı telefon 5.2 inç genişlikli ekranla gelebilir. Hatırlanacağı üzere Lumia 940 XL için 5.7 inç seviyesindeki boyutlar konuşuluyordu. Windows 10 işletim sisteminin üst düzey işlemcileri destekleyeceği düşünülürse Microsoft’un amiral gemisi akıllı telefonunda sekiz çekirdekli güçlü bir işlemci kullanması muhtemel. Ana kameranın 24 veya 25 MP çözünürlüklü sensör içereceği, ön kamera için ise 5 veya 8 MP sensör kullanılacağı bilgisi var.

Lumia 940 doğal kalem desteği, iris tarama yetenekleri ve 3D benzeri etkileşimlerle donatılabilir. Nokia’nın firmayı Microsoft satın almadan önce bu konular üzerinde çalıştığı konuşuluyordu. Microsoft’un da uzun süredir devrim niteliğinde yenilikler yapmak istediği bilinmekte, yani teknoloji meraklıları sürprizlere açık olmalı.

Amiral gemisi konumundaki yeni Microsoft Lumia, ki bu cihaz muhtemelen Lumia 940 olacak, Windows 10 işletim sistemiyle gelecek. Cihazın 29 Nisan‘daki BUILD konferasında tanıtılması mümkün. Microsoft’un Lumia 940 dışında orta seviyeye iki yeni cihazla takviye yapması bekleniyor.