Kategoriler
Haberler

2015’te En Popüler Akıllı Telefon Galaxy Note 4

Ünlü benchmark uygulaması AnTuTu’nun yayınladığı verilere göre 2015’in ilk çeyreğinde global anlamda Android işletim sistemli en popüler akıllı telefon Samsung Galaxy Note 4 oldu. 1 Ocak ile 31 Mart 2015 arasında AnTuTu uygulaması ile benchmark yapılan tüm Android cihazların yüzde 9.87‘si Galaxy Note 4.

Listenin ikinci sırasında yüzde 7.68 oran ile yine Samsung’un üst düzey akıllı telefonlarından Galaxy S5 var. Üçüncülüğü şaşırtıcı şekilde yüzde 6.89 ile Xiaomi Mi Note alıyor. Dördüncü sırada yüzde 6.53 ile LG G3 ve beşinci sırada ise yüzde 6.23 oran ile Xiaomi Mi 4 mevcut.

AnTuTu sonuçları yalnızca global olarak değil, çeşitli bölgelere göre sınıflandırarak da sundu. ABD verilerinde Galaxy Note 4 yine ilk sıradayken listenin devamında Galaxy S5, LG G3, Google Nexus 6 ve OnePlus One var.

AnTuTu’nun benchmark uygulaması popüler mobil işletim sistemleri Android ve Windows Phone’u desteklemekte. Açıklanan bilgiler yalnızca Android telefonlardan elde edilen verilerden oluşuyor. Uygulama iOS platformunu desteklemediği için iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ın popülaritesi hakkında maalesef bilgi yok.