Kategoriler
Apps & Oyunlar

Facebook’un Yeni Uygulaması Hello Kullanıma Sunuldu

Facebook kullanıcıların iletişim deneyimini zenginleştirme ve kolaylaştırma amacıyla geliştirdiği Hello uygulamasını duyurdu. Araç temelde Android işletim sistemli akıllı telefonlara yönelik bir arama uygulaması ancak Facebook’tan bilgi alabiliyor, bu sayede örneğin sizi arayan ancak telefonunuzda kayıtlı olmayan bir numaranın kime ait olduğunu öğrenebiliyorsunuz.

Facebook - Nowa aplikacja, która ma sporo sensu

Uygulamanın diğer özellikleri arasında istenmeyen aramaları engelleme, bir arkadaşla Messenger uygulaması üzerinden sohbet başlatma ve profilleri tek dokunuşla görüntüleme bulunuyor. Uygulamayı kullanabilmek için elbette Facebook hesabıyla oturum açmanız gerekiyor. Facebook sunucularıyla sürekli iletişim kurulduğu için kişisel bilgilerin güncellemesi otomatik gerçekleştirilmekte.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi

Hello uygulaması çok fazla sayıda kişi tarafından engellenmiş numaraların çağrılarını otomatik engelleyebiliyor, uygulamalar arasında geçiş yapmadan rehberiniz ve Facebook hesabınızdaki kişiler arasında arama yapma olanağı sunuyor. Arkadaşlarınızın güncel profil görselleri, bilgileri ve doğum günlerini görebiliyorsunuz. Tıpkı telefonun kendi rehber uygulamasında olduğu gibi rehberinize yeni kişiler ekleyebiliyor veya mevcut profilleri düzenleyebiliyorsunuz.

Facebook’un tam olarak Hello – Caller ID & Blocking adını taşıyan yeni ücretsiz uygulamasını Google Play üzerinden yükleyebilirsiniz.