Kategoriler
Haberler

Xiaomi’nin Lansmanında Mi 4i Tanıtıldı

Xiaomi, bir süre önce 23 Nisan’da global bir lansman yapacağını duyurmuştu. “i is Coming” sloganıyla Yeni Delhi’de düzenlenen lansmanda sır perdesi kalktı ve Çinli üretici yeni telefonu MI4i’yi tanıttı!

MI4i, 5″ büyüklüğünde, 441 PPI piksel yoğunluğuna sahip bir Full HD ekrana sahip. 64 bit mimariyi destekleyen Snapdragon 615 işlemciyi kalbinde taşıyan MI4i, 2 GB RAM ve 16 GB dahili hafızaya sahip. 13 MP çift flaşlı bir arka kameraya sahip telefonda ön kamera bulunmuyor. (Yıl olmuş 2015, ön kamerasız telefon!)

İlginizi Çekebilir:  Yazı yazarken titreşimi kapatma

4G’yi destekleyen telefonda çift SIM kart girişi mevcut. 3120 mAh‘lik dev bir bataryayı sadece 7.8 mm inceliğe sığdıran Xiaomi MI4i, MIUI 6 arayüzlü Android 5.0 Lollipop işletim sistemiyle geliyor. 205$‘lık fiyatıyla özelliklerine göre oldukça uygun olan bu cihaz global pazarda satışa sunulacak.

Bu arada tanıtımda Xiaomi Global Başkan Yardımcısı Hugo Barra, cihazın satılacağı ülkeler arasında yine Türkiye‘yi belirtmedi. Anlaşılan o ki Çinli devin Türkiye‘ye gelmesi için bir süre daha bekleyeceğiz. Bu yeni Xiaomi modeli için siz ne düşünüyorsunuz?