Kategoriler
Haberler

13 MP Selfie Kameralı HTC Butterfly 3

CompuBench uygulaması kayıtlarında yeni akıllı telefon HTC Butterfly 3 (J Butterfly HTV31)’e rastlandı. Bu aşamada cihazın tasarımı hakkında kesin bilgi olmasa da teknik detaylar oldukça net. Üst düzey bir akıllı telefonla karşı karşıyayız.

Benchmark kaydına bakılırsa HTC Butterfly 3 5.1 inç genişlikli ve 2560 x 1440 piksel çözünürlük değerine sahip ekranla geliyor. Bu çözünürlük 576 ppi piksel yoğunluğuna tekabül ediyor. Önceki tahminler ekranın 5.2 inç genişliğinde olacağı yönündeydi, yani tipik bir GFXBench/CompuBench hatası da olabilir. Teknik özellikler tablosunda 64-bit uyumlu Qualcomm Snapdragon 810 işlemci, Adreno 430 GPU, 3 GB RAM ve 32 GB kapasiteli dahili depolama birimi var. Ana kamera muhtemelen One M9‘da da kullanılan Toshiba sensörü içeriyor ve 20 MP çözünürlük sunuyor. Şüphesiz en dikkat çekici gelişme 13 MP çözünürlüklü ve 4K video çekebilen Selfie kamerası.

Önceki nesil Butterfly modelleri suya karşı dayanıklı gövdeye sahipti, bu modelin de bir IP sertifikasyonu içermesi bekleniyor. HTC Butterfly 3 büyük ihtimalle Mayıs ayının sonlarında resmi olarak tanıtılacak.