Kategoriler
Haberler

Uygun Fiyatlı Lumia’lar Yok Satıyor

Microsoft bir süredir mobil segmentte giriş ve orta seviyelerdeki cihazlara odaklanarak atılımlarını sürdürüyor. Ekonomik akıllı telefonlar özellikle gelişmekte olan ülkelerde büyük ilgi görmekte. Firma Hindistan gibi ülkelerde ciddi bir pazar payını elinde tutuyor. Analizlere göre bu ülkede satılan Windows Phone işletim sistemli akıllı telefonların yüzde 78‘i 190 USD altında fiyat etiketiyle gelen modellerden oluşmakta.

Bu tablo Microsoft’u Lumia 520 ve Lumia 535 gibi giriş seviyesi ürünler tasarlamaya zorladı. Microsoft’un Hindistan’daki Mobil Cihazlar Yönetim Direktörü Ajey Mehta’nın açıklaması firmanın stratejik ürünlerinin pazar payını ciddi anlamda artırmasına katkı sağladığını gösteriyor. Öyle ki satılan Windows Phone işletim sistemli cihazların yüzde 21.8‘i Lumia 520, yüzde 20.5‘i ise Lumia 535 olmuş.

130 USD seviyesinden alıcı bulan Lumia 535, Lumia 520 modeli için ideal bir güncelleme oldu. Cihaz qHD ekran ve çift 5 MP kamerasıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Kullanıcılardan gelen yoğun isteklere rağmen Microsoft yakın zamanda bir amiral gemisi model satışa sunmayı düşünmüyor. Firma üst seviye yeni bir akıllı telefonun açıkça Windows 10 işletim sistemiyle birlikte boy göstereceğini belirtiyor.