Kategoriler
Konular

Telefonunuz İçin En İyi Egzersiz Uygulamaları

Akıllı telefonlar artık hayatımızda öyle bir yerdeler ki onlarla aklımıza gelen hemen her şeyi yapabiliyoruz. Bu küçük ama kendinden büyük şeyler başarabilen cihazlarda bulunan farklı farklı egzersiz uygulaması aracılığıyla form durumunuzu, egzersiz tablonuzu, hatta ve hatta vücut durumunuza göre nasıl spor yapmanız gerektiğini dahi takip edebiliyorsunuz. Biz de sizin için bu uygulamaları araştırdık ve içlerinden en iyi egzersiz uygulamaları listesi hazırladık.

10- Carrot Fit (iOS’ta 2,99$)

en iyi egzersiz uygulamaları

Carrot Fit, eğlenerek spor yaptırmayı amaçlayan çok hoş bir uygulama. Uygulamanın içinde bulunan çok çeşitli komik animasyonları yapmaya çalışıyorsunuz.Her biri 7 dakikadan oluşan ve yüz zımbalama, ejder dansı gibi çeşitli figürlerin bulunduğu uygulamayı App Store’dan 2,99$’a indirebilirsiniz.

9- Fitocracy (iOS ve Android’de Ücretsiz)

Egzersiz yapmayı alışkanlık haline getirmek isteyenler için Fitocracy tam bir biçilmiş kaftan! Twitter benzeri bir yapıya sahip Fitocracy, size egzersiz yaptıkça attığınız videolardan puan kazandırıyor. Toplanan puanlarla üst seviye ders videolarını izleme şansına sahip oluyorsunuz. Twitter ve Facebook’a senkronizasyon yapabileceğiniz bu kullanışlı uygulamayı App Store’dan ücretsiz indirebilirsiniz.

8- Pocket Yoga (iOS, Android ve Windows Mobile’da 2,99$)

Pocket Yoga, özellikle germe egzersizi yapmak için yardım arayanların imdadına koşan uygulamalardan. 3 farklı pozisyon, 3 zorluk seviyesi ve 3 farklı zamanlamanın bulunduğu Pocket Yoga’da bulunan ses ve video talimatları ile germe egzersizi yapabilmeniz mümkün. Pocket Yoga’yı sadece 2,99$’a App Store ya da Google Play indirebilirsiniz.

7- FitStar (iOS’ta Ücretsiz)

Fitstar, egzersiz yapmayı yavaş yavaş ve uyumlu öğrenmek isteyenler için dijital eğitim koçluğu hizmeti sunan bir uygulama. Temelden profesyonele giden videolarla egzersiz yapmayı öğreten FitStar ile fiziksel yeteneğinizi başarıyla konuşturabileceksiniz. Sadece iOS platformunda bulunan FitStar’ı App Store’dan ücretsiz indirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  iCloud'daki fotoğrafları Google Fotoğraflar'a aktarma

6- Runtastic Six Pack Abs (iOS ve Android’de Ücretsiz)

Planlı bir egzersiz takvimiyle çalışmak isteyenlere göre düzenlenen  Runtastic Six Pack Abs, 10 haftalık bir takvimde sistemli bir şekilde vücut geliştirmenize imkan tanıyor. 7 dakika ile 20 dakika arasında değişen 105 egzersiz videosunun bulunduğu uygulamayla erkekler özellikle çok rahat bir şekilde karın kaslarını geliştirebilecek. 

5- Johnson & Johnson 7 Minutes (iOS ve Android’de Ücretsiz)

Yeni başlayanlar ve yaşlılar için kişisel eğitmenlik yapan Johnson & Johnson, 7 dakikalık kısa videolarla akıllı egzersizi öğretiyor. Kullanıcılara 7 dakikalık kolay videolardan sonraki adımlarda 16 dakikalık ve 21 dakikalık farklı egzersiz videoları da sunan uygulama, kullanıcıların kendi egzersizlerini oluşturmalarına da olanak sağlıyor. Johnson & Johnson’u App Store ve Play Store’dan ücretsiz indirebilirsiniz.

4- JEFIT (iOS ve Android’de Ücretsiz)

JEFIT adlı bu uygulama, vücut geliştirme yapmak isteyen kullanıcılar için eşsiz bir asistan. Veritabanında bulunan binlerce egzersiz ile egzersiz planlayıcısı, egzersiz günlüğü, ayarlanabilir zamanlayıcı hizmetlerini sunan uygulama egzersiz asistanlığınızı tek başınıza üstleniyor iOS ve Android platformlarında yer alan JEFIT uygulamasını App Store ve Google Play Store’dan indirebilirsiniz.

3-  Zombies, Run! (iOS ve Android’de 3,99$)

Tanıttığımız bütün uygulamaları bir kenara bırakırsak; “Zombies, Run” uygulamasının çok farklı bir metodu olduğunu söyleyebiliriz. Korkutucu müziklerle ve zombilerden kurtulmaya çalışılarak adrenalin hormonunuzu tavana çıkartan uygulama adının hakkını veriyor. “Zombies, Run!”u App Store üzerinden 3,99$ karşılığında indirebilirsiniz.

2- Challenges by Nexercise – NexTrack (iOS ve Android’de Ücretsiz)

Challenges by Nexercise, arkadaşlarınız arasında sıkı bir rekabet ortamı sağlıyor. Günlük yaptığınız egzersize göre puan ve madalya veren uygulama, Facebook uygulamalarına aşırı derecede benzerliğiyle dikkat çekiyor. Bu uygulamanın güzelliği ise, egzersiz yaptıkça kazandığınız puanlarla çeşitli hediyeler alabilmeniz. Challenges by Nexercise’i ücretsiz indirebilirsiniz.

1- Argus (iOS’ta Ücretsiz)

Listenin ilk sırasında tasarımı ve kullanımıyla göz dolduran Argus var. Pass ID bulunan bütün iPhone cihazlarda çalışan uygulama, parmak izi haritanıza göre sağlık ve fitness haritanızı çıkarıyor. Adımlarınızı sayan, aktivitelerinizi hesaplayan Argus; bir akıllı telefonu uygulamasından çok bir spor koçu ve asistanı hizmeti görüyor. Argus’u bu linkten iPhone’unuza indirebilirsiniz.