Kategoriler
Haberler

Xiaomi MI5’te Parmak İzi Tarayıcısı Kullanılabilir!

Geçtiğimiz günlerde MI4i adlı “Plastik MI4″ modelini tanıtan Xiaomi’nin, yakın zamanda amiral gemisi olan Xiaomi MI5 modelini tanıtması bekleniyor. MI5 için çok farklı iddialar ortaya atılırken, en son iddia resmi ağızlardan geldi!

Xiaomi’nin, Çin’in patent ofisi olan Devlet Fikri Mülkiyet Ofisi’ne bir parmak izi tarayıcısı patenti için başvuruda bulunduğu iddia edildi. Samsung ve Apple’ın da kullandığı home tuşundan farklı olarak parmak izi tarayıcısını dokunmatik tuşlara gömmeyi hedefliyor. Gorilla Glass 4 ile korunacak bu bölge, darbelere ve toza karşı dayanıklı olacak. Çinli firma özel bir teknoloji geliştirerek rakip firmalara patent bedeli ödememeyi amaçlıyor.

Xiaomi MI5’in beklenen özellikleri ise; 5.2” Full HD ekran, 2.7 GHz gücünde Snapdragon 805, 3 GB RAM ve 16/64 GB dahili hafıza, 16 MP arka ve 8 MP ön kamera, 3600 mAh’lik dev bir batarya olarak sıralanıyor. Çinli amiral gemisinin bu yılın son çeyreğinde tanıtılması bekleniyor.

Yakın zamanda Türkiye’ye de giriş yapması beklenen Xiaomi MI5 modelinden neler bekliyorsunuz? Görüşlerinizi Akıllı Telefon Sosyal bölümünden paylaşabilirsiniz.