Kategoriler
Konular

ASUS ZenFone 2 Tasarımı ve Kutu İçeriği

Bir önceki yazımızda ZenFone 2 Z551ML’nin teknik özelliklerinden bahsetmiştik. Bu yazımızda ise serisinin genel tasarım hatlarından ve kutu içeriğinden söz edeceğiz.

ASUS ZenFone 2 Kutu İçeriği

ZenFone 2’nin kutusundan pek çok telefonun kutusundan da aşina olduğumuz şekilde 1 adet 2A hızlı şarj aparatı, 1 adet microUSB kablosu ve 1 adet de kulak içi kulaklık ve yedek tıkaçları çıkıyor. Tüm malzemelerin siyah renkte olduğu aksesuarlardan özellikle kulak içi kulaklığın tasarımını çok beğendiğimizi söylemeliyiz.

ASUS ZenFone 2 Tasarımı

152.5 x 77.2 x 10.9 mm boyutlarındaki cihazın 5.5″lik bir telefona göre biraz büyükçe olduğunu söyleyebiliriz. 5.7″lik Samsung Galaxy Note 3’ten 1 santim daha uzun olan telefonun özellikle cebe sığma konusunda nasıl bir sonuç alacağı tam bir soru işareti. 10.9 mm inceliğe sahip cihazın pek de “ince” olduğunu söyleyemeyiz. Fakat arka kısmındaki kavisli yapı, kullanıcının gözünde bu kalınlığı pek de yansıtmıyor. Oldukça büyük ve kalın olan ZenFone 2’nin tam anlamıyla ele avuca geldiğini söylemek mümkün.

İlginizi Çekebilir:  iPhone ve iPad için en iyi korku oyunları / 2022

Üst çerçeveleri ilk ZenFone serisine göre gözle görülür derecede inceltilen ZenFone 2’nin yandaki siyah bantları da inceltilmiş. Bu da aslında cihazın ekranının daha çok ön planda tutulmasını sağlamış. Telefonun uzunluğunu arttıran, dokunmatik tuşların altındaki tırtıklı yüzey cihaza hoş bir hava katıyor. Arka yüzeyde ise gözümüze ilk çarpan şeyler; fırçalanmış metal görünümlü arka kapak, LG G serisine oldukça benzeyen sihirli tuşlar ve alt kısımdaki kocaman Intel logosu. Sihirli tuşların sadece ses açma ve kapama işlevi görmesi bizi hayal kırıklığına uğratmış olsa da tasarım yönünden şık bir detay. Açma-kapama tuşu ise üst orta kısma konumlandırılmış.

Bataryanın değiştirilebilir olmadığı ZenFone 2’nin arka kapağı çıkarılabiliyor, fakat sadece SIM kart ve MicroSD takma işlerine yarıyor. Tasarım hatlarını genel olarak başarılı bulduğumuz ZenFone 2’nin kutu içeriğini ise normal karşıladık. Akıllı Telefon olarak bir iki eksiklik dışında ASUS Zenfone 2’nin tasarımına 4/5 puan veriyoruz.

ZenFone 2 rehberimizin gelecek yazısında cihazın ekran performansını anlatacağız. O zamana kadar Akıllı Telefon’u takip etmeyi unutmayın 🙂