Kategoriler
Haberler

Sony Hindistan’da Giriş Seviyesi Cihazlar Satacak

Akıllı telefon pazarında üst düzey cihazlarıyla var olan Sony’nin sektörün hızla geliştiği Hindistan pazarına yönelik giriş seviyesi akıllı telefonlar hazırlamayı planladığı ortaya çıktı. Ürünler daha çok uygun fiyatlı akıllı telefon edinmek isteyen kullanıcıları hedefleyecek.

ET Tech sitesine konuşan Sony Hindistan’ın yönetici direktörü Kenichiro Hibi firmanın tıpkı Xiaomi, ASUS, Motorola, Google’ın Android One’ı ve yerel birçok marka gibi Hindistan pazarına yönelik uygun fiyatlı akıllı telefonlar geliştireceğini açıkladı. Sony bu ülkeyi global pazardan tamamen farklı görüyor ve özellikle 125 USD ile 160 USD fiyat aralığında cihazlar geliştirmeyi hedefliyor. Ürünler Hindistan’a özel olacak ve yerel fabrikalarda üretim gerçekleştirilecek.

Sony Hindistan’da son olarak Xperia E4g‘yi tanıtmıştı. Orta seviyedeki Xperia E4 modelinin LTE varyasyonu olan bu cihaz 213 USD’den satılmakta. Cihaz pahalı olmasa da rekabet oldukça fazla. Örneğin Xiaomi tatmin edici özelliklere sahip Mi 4i akıllı telefonu geçtiğimiz hafta 205 USD‘den pazara sundu.