Kategoriler
Apps & Oyunlar

Windows Phone Kullanıcıları Dışlandı

Windows Phone kullanıcıları için hayat zor. Platform kullanıcıları popüler uygulamalardan uzunca süre mahrum kaldı, bu uygulamalar kullanıma sunulduğunda da diğer mobil işletim sistemleri için yeni başarılı uygulamalar çoktan geliştirilmişti.

Microsoft'tan Yeni Sosyal Uygulama: Skype Qik! - Teknoloji ...

Filipinli mobil operatör SMART müşterilerine Skype QIK uygulamasını üç ay boyunca ücretsiz kullanma olanağı sağlama kararı aldı. Kampanya yalnızca iOS ve Android işletim sistemli akıllı telefon sahipleri için geçerli. Şaşırtıcı şekilde promosyonu yapılan uygulama Apple Store ve Google Play mağazalarında olduğu gibi Windows Mağazası’nda da mevcut!

Skype QIK uygulaması geçtiğimiz yıl Ekim ayında tanıtıldı, servis yazılı mesajların yerine kısa videoları konumlandırıyor. Aynı zamanda grup videolar da gönderilebiliyor. Filipinli operatörün kampanyaya Windows Phone kullanıcılarını dahil etmemesi büyük şok yaratmış durumda.

İlginizi Çekebilir:  İyi Bir Oyun Bilgisayarı Nasıl Olmalı?

Bu tablodaki ironi ise Skype’ın 2011 yılında büyük bir teknoloji firması tarafından milyarlarca USD ödenerek satın alınması. Skype’ı satın alan firma ise çok tanıdık bir isim, Windows Phone işletim sisteminin sahibi Microsoft.