Kategoriler
Konular

Xiaomi Mi 4i Ekran Kalitesi

Xiaomi Mi 4i ekran kalitesi değerlendirmesiyle devam ediyoruz. Mi 4i akıllı telefon 5 inç genişlikli ve 1920 x 1080 piksel çözünürlük değerine sahip IPS panel içeriyor. Ekran Sharp/JDI tarafından üretilmiş, OGS / One Glass Solution çözümü ve çizilmelere karşı dayanıklılık için Corning Gorilla Glass teknolojisi kullanılmış. Bakıldığında hava boşluğu göze çarpmıyor. NTSC renk gamutunun % 95‘i sağlanabiliyor.

Mi 4i’nin ekranı ilk bakışta hayli dikkat çekiyor. Doygun renkler ve tatmin edici parlaklık seviyesi ile karşımızda bir AMOLED ekran varmış hissine kapılmadan edemiyoruz. Yüksek piksel yoğunluğu sayesinde metinler ve görseller oldukça keskin görünüyor. Görüntüleme açıları ve siyah seviyeleri bir LCD ekran için oldukça iyi.

İlginizi Çekebilir:  2022'nin en iyi iPhone ve iPad video düzenleme uygulamaları

Xiaomi güneş ışığında görülebilirliği geliştirmek için ekranda Sunlight adlı bir özellikten faydalanmış. Güneş ışığı altında parlaklık ve kontrast oranı otomatik olarak ayarlanıyor ve ekranın okunabilirliği artırılıyor. Bu efekt kameralardaki HDR moduna benziyor, görüntülerdeki koyu alanlar SoC’deki ISP tarafından iyileştiriliyor ve parlak alanlar bir miktar baskılanıyor. Sunlight ekran gün içerisinde dış ortamlarda parlaklığı maksimum seviyeye getirmeden görülebilirliği önemli ölçüde iyileştiriyor. Sonuç olarak Xiaomi Mi 4i ekran kalitesi bizleri tatmin etti diyebiliriz.