Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android Uygulamaları Windows Phone’a Gelebilir

Microsoft, ilk çıktığı günden bu yana Windows Phone işletim sistemli cihazlardan kâr edemiyor. Hatta bu yüzden şirketin üst kademelerinde Nokia operasyonuna tepkiler bile başlamış. Windows 10 Mobile ile bu şanssızlıklarını kırmaya çalışıp projeyi düze çıkarmaya çalışan teknoloji devi, belki de akıllı telefon pazarını değiştirecek bir hamleye imza atabilir!

Best Windows Phone in 2020 | Windows Central

Microsoft, Windows Phone platformu için son zamanlarda uygulama geliştiricileri sistemin içine çekecek cazip projeler üretmekte. Fakat Windows Phone’un uygulama yapısı çok karmaşık olduğu için pek çok developer bu projeleri reddediyor. Windows 10 Mobile tanıtımında herşeye sil baştan başlamayı hedefleyen Microsoft, evrensel uygulama geliştirme kitleri yaratarak bunları geliştiricilere sunmanın peşinde. Microsoft’a göre bu kitler tüm platformlara tek bir araçla uygulama geliştirmeye yarayacak. Böylece Android başta olmak üzere Windows Phone’a kapalı pek çok uygulama sisteme çekilebilecek.

İlginizi Çekebilir:  iPhone ve Android: Gmail'de süresi dolan e-posta nasıl gönderilir?

Teoride bu fikir geliştiriciler için bir kazanç olsa da kullanıcılar böyle bir fikre sıcak bakmıyor. Windows Phone kullanıcıları bu fikrin işletim sistemini sıradanlaştıracağını düşünüyor. Bakalım Microsoft’un bu en yeni hamlesi Windows Phone’u kepenkleri kapatmanın eşiğinden kurtaracak mı?