Android Uygulamaları Windows Phone'a Gelebilir

REKLAMLAR

Microsoft, ilk çıktığı günden bu yana Windows Phone işletim sistemli cihazlardan kâr edemiyor. Hatta bu yüzden şirketin üst kademelerinde Nokia operasyonuna tepkiler bile başlamış. Windows 10 Mobile ile bu şanssızlıklarını kırmaya çalışıp projeyi düze çıkarmaya çalışan teknoloji devi, belki de akıllı telefon pazarını değiştirecek bir hamleye imza atabilir!

REKLAMLAR

Microsoft, Windows Phone platformu için son zamanlarda uygulama geliştiricileri sistemin içine çekecek cazip projeler üretmekte. Fakat Windows Phone'un uygulama yapısı çok karmaşık olduğu için pek çok developer bu projeleri reddediyor. Windows 10 Mobile tanıtımında herşeye sil baştan başlamayı hedefleyen Microsoft, evrensel uygulama geliştirme kitleri yaratarak bunları geliştiricilere sunmanın peşinde. Microsoft'a göre bu kitler tüm platformlara tek bir araçla uygulama geliştirmeye yarayacak. Böylece Android başta olmak üzere Windows Phone'a kapalı pek çok uygulama sisteme çekilebilecek.

Teoride bu fikir geliştiriciler için bir kazanç olsa da kullanıcılar böyle bir fikre sıcak bakmıyor. Windows Phone kullanıcıları bu fikrin işletim sistemini sıradanlaştıracağını düşünüyor. Bakalım Microsoft'un bu en yeni hamlesi Windows Phone'u kepenkleri kapatmanın eşiğinden kurtaracak mı?

REKLAMLAR

 

REKLAMLAR

   

DEĞERLENDİRME

Okumuş olduğunuz bu içeriğe, hemen alt taraftan beş yıldız vererek arama motorlarındaki görünürlüğünü artırabilir ve ihtiyaç duyan daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İlk kez değerlendiren siz olun!)

İşleniyor...