in

Android Uygulamaları Windows Phone’a Gelebilir

Microsoft, ilk çıktığı günden bu yana Windows Phone işletim sistemli cihazlardan kâr edemiyor. Hatta bu yüzden şirketin üst kademelerinde Nokia operasyonuna tepkiler bile başlamış. Windows 10 Mobile ile bu şanssızlıklarını kırmaya çalışıp projeyi düze çıkarmaya çalışan teknoloji devi, belki de akıllı telefon pazarını değiştirecek bir hamleye imza atabilir!

Microsoft, Windows Phone platformu için son zamanlarda uygulama geliştiricileri sistemin içine çekecek cazip projeler üretmekte. Fakat Windows Phone’un uygulama yapısı çok karmaşık olduğu için pek çok developer bu projeleri reddediyor. Windows 10 Mobile tanıtımında herşeye sil baştan başlamayı hedefleyen Microsoft, evrensel uygulama geliştirme kitleri yaratarak bunları geliştiricilere sunmanın peşinde. Microsoft’a göre bu kitler tüm platformlara tek bir araçla uygulama geliştirmeye yarayacak. Böylece Android başta olmak üzere Windows Phone’a kapalı pek çok uygulama sisteme çekilebilecek.

Teoride bu fikir geliştiriciler için bir kazanç olsa da kullanıcılar böyle bir fikre sıcak bakmıyor. Windows Phone kullanıcıları bu fikrin işletim sistemini sıradanlaştıracağını düşünüyor. Bakalım Microsoft’un bu en yeni hamlesi Windows Phone’u kepenkleri kapatmanın eşiğinden kurtaracak mı?

 


BU KONUNUN İÇERİĞİNİ DEĞERLENDİRİN

Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler. Bu içeriği internette arayan diğer kullanıcıların daha kolay bulmasını sağlamak için yıldızlara tıklayarak yüksek bir değerlendirme yapın.

KötüOrtaİyiÇok İyiMükemmel

Yeniden görüşmek üzere!


İşleniyor...