Kategoriler
Haberler

HTC Üçüncü Çeyrekte Yeni Orta Seviye Modelini Tanıtacak

Xiaomi’nin Hindistan pazarı için tasarlanan Mi 4i modelini satışa sunmasının ardından HTC’nin de bu ülkedeki müşteri kitlesini hedefleyen orta seviye bir akıllı telefon hazırlığında olduğu ortaya çıktı. Cihaz Hindistan’da bu yılın üçüncü çeyreğinde kullanıcılarla buluşturulabilir.

HTC’nin global satışlardan sorumlu yetkilisi Chia-Lin Chang’in açıklamasına bakılırsa Hindistan’da yaşayan müşteriler için özel tasarlanacak cihazın tanıtımı da yine bu ülkede gerçekleştirilecek. Akıllı telefonun fiyatının ise 237 USD ile 316 USD aralığında bir yerlere konumlandırılması bekleniyor.

Chang Hindistan pazarının yeni trendler için hayli öğretici nitelikte olduğunu ve firmaya katkı sağladığını ifade ediyor. Bu ülkede izlenecek doğru stratejinin küresel anlamda da olumlu yansımaları olabilir.

Hindistan son dönemde önde gelen akıllı telefon üreticilerinin yoğunlaştığı bir ülke. Özellikle uygun fiyatlı cihazlar burada oldukça ilgi görüyor. Microsoft yetkilisinin geçtiğimiz günlerde yaptığı röportajda Lumia 520 ve Lumia 535‘in ciddi satış rakamlarına ulaştığı bilgisini verdiğini aktarmıştık. Daha çok üst düzey akıllı telefonlarıyla ön plana çıkan Sony de Hindistan pazarına yönelik çalışmalarını sürdürmekte.