Kategoriler
Konular

Xiaomi Mi 4i Performans Deneyimi

Xiaomi Mi 4i akıllı telefonun performansı genel olarak Snapdragon 615’li cihazlarla aynı çizgide. Genel arayüz akıcı çalışıyor, hız Mi 4 modeline kıyasla Redmi 2’ye daha yakın. Bu durum bir miktar hayal kırıklığı yaratmıyor değil çünkü 2. nesil Motorola Moto E gibi stok Lollipop çalıştıran cihazlar bir miktar daha akıcı. Ama cihazda takılma ve donma gibi sorunlar yaşanmıyor, memnun edici deneyim söz konusu. Yine de akıcılık konusunda Lollipop değil de KitKat kurulu bir cihazdaymışsınız hissine kapılmadan edemiyorsunuz.

Oyunların çoğu sorunsuzca ve akıcı şekilde oynanabiliyor, bazı üst seviye oyunlardaki yoğun sahnelerde kare/saniye değerlerinin düştüğü hissedilebilmekte. Yine de oyun deneyimi bu durumdan fazla etkilenmiyor.

İlginizi Çekebilir:  iPhone iOS'de PiP çalışmıyor

Xiaomi Mi 4i ısınma sorunu yaşamıyor ancak oyunlar gibi cihazı yük altına sokan uygulamalarda kamera çevresinde bir ısınma oluyor. Aynı durum cihaz şarjdayken ve WiFi Hotspot etkin iken de görülebilmekte. Fakat dert edilecek bir sıkıntı yok.

Multimedya yetenekleri tatmin edici, 1080p 60 kare/saniye videolar sorunsuzca yürütülebiliyor. Snapdragon 615 yongaseti 4K yeteneklerine sahip değil. Çok sayıda format destekleniyor, kutudan çıktığı haliyle AC3 ses içeren MKV dosyaları dahi yürütülebiliyor. Hoparlörün ses seviyesi yüksek ve ses kalitesi tatmin edici.