Kategoriler
Konular

LG AKA Performans Değerleri

LG AKA performans

Tasarımı ve kullanıcı arayüzüyle çok iyi işler başaran LG AKA’nın gücünü ölçebilmek için LG AKA performans değerleri üzerine bir rehber sunacağız. LG AKA’nın donanımlarını tekrar hatırlamak gerekirse, Snapdragon 400 çipseti temelinde 1.2 GHz frekansta çalışan dört çekirdekli Cortex A7 işlemci, Adreno 305 grafik işlemcive ve 1,5 GB RAM bulunuyor cihazda. LG AKA’nın performans değerlendirmesini yapabilmek için popüler benchmark uygulamalarına göz atabiliriz. Testler GSMarena’dan alınmıştır. GeekBench 3 testinde LG AKA, 1153 puan alarak LG G2 mini ve Motorola Moto G’nin arasında bir yere konuşlanmış. Daha popüler AnTuTu 5 testinde ise 18795 puan almış.

İlginizi Çekebilir:  Android için en iyi gökyüzü / uzay gözlem uygulamaları
LG AKA performans

Grafik kartını değerlendirebilmek için ise GFX testlerine göz atıyoruz. 720p çözünürlüğündeki bir telefon için Adreno 305 çok yeterli görünmüyor. Bazı oyunlarda da sorun yaratabilir.

Sonuç olarak LG AKA’nın performans canavarı olmadığı ortada. Nitekim firmanın bu telefonu üretme amacı da bu değil zaten. Yine de çoğu testlerde ortalamanın üzerinde bir puan alan AKA, JavaScript/HMTL görevlerinde oldukça başarılı. Telefonun bazı yoğun işlem ve grafik gücü gerektiren yazılımlar dışında, tüm uygulamaları ve arayüzü akıcı şekilde çalıştıracağını rahatça söyleyebiliriz.