Kategoriler
Haberler

LG Leon ve G Stylo Satışa Çıkıyor!

LG MWC Fuarında G4 ve G Flex 2 akıllı telefonlarının yanında yeni 4 adet orta seviye akıllı telefon tanıtmıştı. Tanıtmış olduğu dört akıllı telefondan Leon ve Stylo modellerini satışa sunmak için son hazırlıklarını yapan LG, MWC Fuarında aynı beraber tanıtmış olduğu yeni akıllı telefonu Magna’yı satışa çıkardı.

LG’nin orta seviye özelliklere sahip olan akıllı telefonları Leon ve Stylo Android 5.0 Lollipop ile çalışıyorlar ve her iki telefonda da 1.2 GHz frekansında çalışan dört çekirdekli işlemci görev alıyor. Bu saymış olduğum özellikler her iki akıllı telefonun benzer özellikleri idi. Şimdi ise Leon ve G Stylo’yu daha yakından inceleyelim.

LG G Stylo phablet sınıfına üye ve 720p çözünürlük sunan 5,7 inç büyüklüğünde bir IPS ekrana sahip. Bu kadar büyük ekranlı bir akıllı telefonun en azından 1080p çözünürlük sunmasını beklerdik ancak yazımın ilk satırlarında belirttiğim gibi bu akıllı telefonlar orta seviye özelliklere sahipler ve doğru orantılı olarak da fiyatları da üst seviye cihazlara göre daha makul bir seviyede seyir edecek. LG G Stylo’nun arka kapağının altında değiştirilebilir 3000 mAh kapasitesinde bir batarya yer alıyor ve bataryanın bir kademe altında ise 1.2 GHz frekansında çalışan dört çekirdekli işlemcisi, 2 GB RAM ve 16 GB dahili depolama belleği yer alıyor ve telefonun arkasında 13 ön tarafında 5 megapiksel çözünürlüğünde olmak üzere iki adet kamera yer alıyor.

LG Stylo’nun kardeşi Leon ise abisi ile aynı işlemciyi kullanıyor ancak onun özellikleri abisinden bir kademe daha aşağıda olan LG Leon, 4,7 inç büyüklüğünde FWGA ekrana sahip ve abisi Stylo’ile arasında tam 1 inçlik bir fark bulunuyor. Telefonda çıkarılabilir 1900 mAh kapasitesinde batarya yer alıyor ve bu batarya ile 1,2 GHz hızında çalışan dört çekirdekli işlemci ile güçlerini birleştiriyorlar. Telefonun  dahili hafızası 8 GB ve buna ek olarak microSD kart takarak telefonun hafızasını arttırabilirsiniz. Bunun yanında Leon 5 megapiksel çözünürlüğünde arka kameraya ve  VGA çözünürlüğünde ön kameraya sahip olacak olan LG Leon ve G Stylo Mayıs ayının ilk haftasında mağazalardaki yerini alacak.

nexus2cee_leon-front

nexus2cee_leon-rear nexus2cee_stylo-front nexus2cee_stylo-rear