Kategoriler
Haberler

Sony IMX214 Kamera Stok Sorunu Yaşıyor

Çin merkezli akıllı telefon üreticilerinde son trend Sony IMX214 kamera birimini kullanmak. Bu durum Sony üzerinde hayli baskı yaratmış durumda ve raporlara bakılırsa firma taleplere yetişmekte büyük zorluk yaşıyor.

Sony IMX214 kamera sensörü geçtiğimiz yıl birçok amiral gemisi akıllı telefonda kendine yer buldu. Sensör 13 MP çözünürlük değeri ve 4K video kayıt yeteneği sunuyor. OnePlus One, Oppo Find 7 ve daha birçok cihazda bu kamera birimiyle karşılaşmıştık.

Sony IMX214 hala harika bir sensör, son nesil teknoloji sayesinde fiyatında da indirime gidildi. Bu nedenle Çinli akıllı telefon üreticileri birimi 2015‘in uygun fiyatlı akıllı telefonlarında kullanmak istiyor. Sony talebin çok yüksek olduğunu ifade ediyor.

İlginizi Çekebilir:  Yazı yazarken titreşimi kapatma

Firma Weibo‘daki resmi Çin sayfasında mevcut IMX214 talebinin yalnızca % 50‘sini karşılayabileceğini açıkladı. Bu durumda sensöre ev sahipliği yapacak akıllı telefonlar bir süre gecikebilir ya da firmalar farklı arayışlara girmek durumunda kalabilir. Omnivision gibi isimlerin de mahkeme yoluyla üreticilere baskı yaparak Çin’de üretilen kendi sensörlerini kullanmaya zorlayabileceği konuşuluyor.