Kategoriler
Haberler

Yıl Sonunda İki Üst Seviye Microsoft Lumia Geliyor

Microsoft Lumia serisi akıllı telefonlarına bir süredir yeni model eklemedi. Firma kısa süre önce düzenlenen BUILD etkinliğinde Windows 10 işletim sisteminin masaüstü versiyonunu tanıttı ama akıllı telefonlarla uyumlu Windows 10’la ilgili fazla detay açıklanmadı. Yalnızca arayüz görsellerine erişebildik. Bir de Windows 10’un önce kişisel bilgisayarlara, daha sonra akıllı telefonlara geleceğini biliyoruz. Akıllı telefonlarla uyumlu Windows 10 büyük ihtimalle yıl sonunda kullanıcılarla buluşturulacak.

Microsoft yeni platformunu iki yeni üst seviye Lumia cihazıyla taçlandırmak istiyor. Bu akıllı telefonlar kutudan Windows 10 kurulu olarak çıkacak.

İki üst seviye cihazdan Cityman kod adlı model 5.7 inç QHD ekran, sekiz çekirdek işlemcili Qualcomm Snapdragon işlemci, 3 GB RAM, 32 GB kapasiteli artırılabilir depolama alanı, 3300 mAh değiştirilebilir batarya içerecek. Cityman’in ana kamerası 20 MP ve PureView teknolojisini destekleyecek, ön kısımda 5 MP kamera olması bekleniyor.

Diğer Lumia Talkman kod adını taşıyor ve 5.2 inç QHD ekran, altı çekirdek işlemcili Qualcomm Snapdragon işlemci, 3 GB RAM, 32 GB kapasiteli depolama birimi ile 3000 mAh kapasiteli pile ev sahipliği yapıyor. Bu akıllı telefonda da 20 MP ve 5 MP çözünürlüklü kameralar bulunuyor.

Haberimizi noktalarken bu bilgilerin henüz doğrulanmadığını ve cihazlar resmen duyurulana kadar gelişmeleri sizlerle paylaşacağımızı ifade edelim.