Kategoriler
Giyilebilir Teknolojiler

Apple Watch'ın Az Bilinen Uygulamaları

Bu rehberimizde “En İyi Apple Watch Uygulamaları”na yakından bakacağız. Apple Watch özellikle Android Wear işletim sistemli çok sayıdaki akıllı saatin ardından Apple kullanıcıları için ilaç gibi oldu. Ülkemizde şu an resmi olarak satışa sunulmayan ürün çok sayıda ülkede de yoğun sipariş nedeniyle stok sorunları yaşamakta. Apple Watch‘a ulaşabilen az sayıdaki mutlu insandan biriyseniz yapacağınız ilk iş herhalde en iyi Apple Watch uygulamaları nedir öğrenmek ve cihazınıza yüklemek olacaktır. Şimdi dilerseniz sizler için derlediğimiz araçları tanıyalım.

Rules!

rules-En İyi Apple Watch Uygulamaları

iPhone’larda beyninizi zorlamak ve zihin fırtınaları yapmak için Rules! en başarılı oyunlardan birisiydi. Oyunun teorisi ise aslında hayli basit, sadece kuralları hatırlamanız ve ilgili kartlara dokunmanız gerekiyor. Kolay görünse de dizayn edilen kurallar insanı yanıltabiliyor. Apple Watch’a oyun konsepti aynen aktarılmış, küçük boyutlu ekranda keyifle oynanabiliyor.

Citymapper

citymapper-En İyi Apple Watch Uygulamaları

Kaybolmaktan korkuyorsanız ve uygulamanın desteklediği bir şehirde yaşamaktaysanız Citymapper‘ı mutlaka yükleyin. Apple Watch’ta uygulamayı evinize veya iş yerinize gitmek için kullanabilirsiniz. Araç aynı zamanda yakınlarda yer alan toplu taşıma seçenekleri konusunda bilgilendirme yapıyor.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da titreşimin çalışmama sorunu ve çözümü

Twitter

twitter-En İyi Apple Watch Uygulamaları

Popüler mikro blog sitesi Twitter‘ın Apple Watch için geliştirilen uygulamasıyla sosyal ağdaki önemli gelişmeleri bileğinizdeki küçük ekrandan görebiliyorsunuz. Twitter uygulaması trendleri kontrol etmek, bildirimlerden anında haberdar olmak için oldukça faydalı.

Dark Sky

dark-sky-En İyi Apple Watch Uygulamaları

Apple’ın tasarım kolunun başındaki Jony Ive minimalizm vurgusu yapsa da Apple Watch’ta yer alan hava durumu uygulaması hayli karışık bir arayüz içeriyor. Dark Sky uygulaması ihtiyaç duyduğunuz sıcaklık ve diğer bilgileri sade arayüzüyle anlaşılır şekilde sunabiliyor.

Calcbot

calcbot-En İyi Apple Watch Uygulamaları

Görünüşe bakılırsa Apple bileğinizde bir hesap makinesinin gerek olmayacağına karar vermiş. Klasik Casio saat hayranları gözyaşlarına son verebilir, Tapbots adlı geliştirici ekip harika Calcbot uygulamasını Apple Watch kullanıcılarının hizmetine sundu. Uygulama sıcaklık, ağırlık, uzunluk birimleri arasında da dönüştürme yapabiliyor.

Deliveries

deliveries-En İyi Apple Watch Uygulamaları

iPhone’da Deliveries uygulaması ile paketlerinizin konumunu ve hedef noktaya ne zaman varacağını takip edebiliyorsunuz. Apple Watch ile bu fonksiyon Glance ve bildirim formlarında bileğinizde belirebiliyor. Uygulama tabii ki Apple Watch teslimatını bekleyenler için anlam ifade etmeyecek. 🙂

İlginizi Çekebilir:  iPhone yakında doğrudan ödemeleri kabul edebilir

TripAdvisor

tripadvisor-En İyi Apple Watch Uygulamaları

Hizmet, yiyecek ve eğlence alanlarında risk almayı sevmiyor; diğer insanların görüşlerini önemli buluyorsanız TripAdvisor aracı üzerinden milyonlarca mekan için yazılan yorumlara göz atabilirsiniz. En iyi hamburgeri hazırlayan mekanı tespit edebilmek için hepsini denemek zorunda değilsiniz.

Dart Mobile

dart-En İyi Apple Watch Uygulamaları

Dart hizmetinin arkasındaki fikir e-postayı sadeleştirmek. İnsanlara açık uçlu sorular sormak yerine doğrudan yanıtlanabilecek formda sorular oluşturabilirsiniz. Masaüstü platformunda kullanılabilen Dart Apple Watch için devrimsel bir çözüm. Düğmeleri kullanmak yerine cevabı dikte edebiliyorsunuz.

Clear

clear-En İyi Apple Watch Uygulamaları

Clear ile Apple Watch’ta yapılacaklar listelerinizi görüntüleyebilir, yaptığınız görevleri işaretleyebilir ve yeni görevler oluşturabilirsiniz. Clear aracından örneğin “yarın sabah kedinizi yürüyüşe çıkartmanızı hatırlatmasını” isteyebilirsiniz.

Drafts 4

drafts-En İyi Apple Watch Uygulamaları

Drafts 4 aracılığıyla aklınıza gelen fikirleri kısaca not alabilirsiniz. Apple Watch’ta işlem daha da kolaylaştırılmış. Uygulama dikte ettiğiniz ifadeleri kolayca kayıt altına alabiliyor. Kısa notlarınızı görebilir, düzenleyebilir, arşivleyebilir veya ortadan kaldırabilirsiniz.

Shazam

shazam-En İyi Apple Watch Uygulamaları

Konu Shazam‘a gelince gelecekte yaşıyormuş hissine kapılmadan edemiyoruz. Hemen her akıllı telefon kullanıcısının adını bildiği bu araç herhangi bir ortamda çalınan müziği kısa bir süre boyunca dinleyip müzik ile ilgili detayları edinmenize olanak tanıyor.

İlginizi Çekebilir:  iPhone 14 ve iPhone 16, büyük selfie kamera geliştirmeleriyle gelecek

Day One

day-one-En İyi Apple Watch Uygulamaları

Günlükler uzunca bir süredir ortadan kayboldu ancak sonrasında dijital dünyayla birlikte tekrar gündeme geldi. Day One uygulaması sayesinde dikte etme yoluyla günlük içeriklerinizi kolayca oluşturabilirsiniz.

Hours

hours-En İyi Apple Watch Uygulamaları

Günlük aktiviteleriniz için harcadığınız zamanı takip etmek bazen zor gelebilir, fakat Hours uygulamasının başarılı arayüzü sayesinde bu işlem büyük ölçüde kolaylaşıyor. Apple Watch’a taşınan uygulamada arayüz daha da basitleştirilmiş ve kullanıcı dostu bir şekle bürünmüş.

Kitchen Stories

kitchen-stories-En İyi Apple Watch Uygulamaları

Yemek pişirme ipuçları içeren çok sayıda uygulama var ama Kitchen Stories adım adım anlatımlı rehberleriyle ön plana çıkıyor. Apple Watch ile uygulamanın sunduğu bilgileri daha kolay şekilde takip edebilir ve iPhone’uzun mutfakta bir kazaya kurban gitmesini engelleyebilirsiniz.

Boiled Egg Timer

boiled-egg-timer-En İyi Apple Watch Uygulamaları

Yorgunken yemek yapmak insanlara zor gelebiliyor, bu durumda yumurta birçok kişinin can simidi oluyor. Yumurtanın kıvamını yakaladığınızdan emin olmak istiyorsanız temiz ve sade bir arayüzle gelen Boiled Egg Timer uygulamasından yardım alabilirsiniz.