Kategoriler
Haberler

Samsung Lollipop Güncellemesi Alacak Modeller

Dün yapmış olduğumuz haberde bazı cihazlar için Android Lollipop güncellemesinin durdurulduğunu söylemiştik. Samsung‘dan gelen haberlere göre bu telefon modelleri için güncellemeler hazırlanmış ve çok yakın bir zamanda güncellemelerin başlatılması bekleniyor. Samsung’un Lollipop güncellemesi alacak olan telefonların listesini hazırladık. Açıklanan modellere göre Galaxy S4 Mini de dahil diğer telefonlar şunlar:

Samsung Lollipop Güncellemesi Alacak Modeller

Samsung Galaxy Note 2 – 5.0 sonrası için henüz bilgi yok fakat direkt olarak 5.1.1 alma ihtimali yüksek.

Samsung Galaxy Note 3 – Çoğu ülkede başladı fakat henüz ülkemizde yayınlanmadı muhtemelen hatalar yüzünden.

Samsung Galaxy Note 3 Neo – Haziran yada Temmuz ayında.

Samsung Galaxy S4 – Güncelleme geliştirilmeye devam ediliyor bazı ülkelerde yayınlandı fakat test amaçlı. Bu ay içerisinde ülkemizde başlayabilir güncelleme.

Samsung Galaxy S4 Active

Samsung Galaxy S4 Mini – Test aşamasında iptal edildiğine dair Samsung resmi bir açıklama yapmadı.

Samsung Galaxy Ace 4 – Testler tamamlandı her an başlayabilir.

Samsung Galaxy Alpha – Bazı ülkelerde güncelleme başladı

Samsung Galaxy A3-A5-A7 – Bazı ülkelerde güncelleme başladı

Samsung Galaxy Grand Prime Android 5.1.1 geliyor.

Samsung Galaxy Core Prime

Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge

Listelediğimiz bütün bu telefonlar Lollipop güncellemesini alacaktır. Güncelleme ile arayüz yenileniyor ve cihazın performansı arttırılıyor. Şuanda gecikmesinin sebebi ise güncellemelerin henüz tam olarak stabil olmayışı. Stabilite sorunu Samsung kaynaklı bir sorun değil. Google 5.0’dan 5.0.2 sürümlerine kadar çözemediği ve cihazlar için hayati önem taşıyan bu aşırı bellek tüketimi ve dengesiz güç tüketimi gibi sorunları şuanda Android 5.1.1 ile çözdü. Listelediğimiz telefonların Android 5.1.1 güncellemesini almasına bu yüzden kesin bir gözle bakıyoruz. Gelişmeler oldukça aktarmaya devam edeceğiz. Güncelleme ile ilgili görüşlerinizi Akıllı Telefon Destekden bizlere iletebilirsiniz.