Kategoriler
Haberler

Xiaomi Mi5 ve Mi5 Plus Temmuz Ayında Tanıtılacak!

Xiaomi’nin akıllı telefon kervanına M4i’den sonra selefinin en güçlü akıllı telefonu olarak gösterilen Mi5 ve Mi5 Plus modelleri kullanıcının karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Akıllı telefon üreticisi Xiaomi’nin açıklamasına göre amiral gemilerini Temmuz ayında düzenleyeceği dev etkinlikte tanıtacak olan firma iddiasına göre bu yeni akıllı telefonlar şu ana kadar gelmiş en güçlü akıllı telefonlar olacağını söyleyen Xiaomi, yeni akıllı telefonları Mi5 ve Mi5 Plus’un fiyatı hakkında bir bilgi yayımlamadı. Temmuz ayında tanıtılacak olan akıllı telefonların tasarım ve teknik özelliklerine değinecek olursak; Xiami Mi5 akıllı telefonda 5,2 inç büyüklüğünde Full HD IPS ekran kullanılmış Bu ekran sayesinde ekrana her açıdan bakıldığında canlı ve net görüntüler almamızı sağlayan IPS ekran Mi5’te yer alıyor. Bunun haricinde Xiaomi’nin ilk defa bu iki yeni akıllı telefonunda parmak izi tarayıcısı kullanacağı da sızıntılar arasında yer alıyordu ve firmanın açıklamasına göre ise bu parmak izi tarayıcısı Mi5 ve Mi5 Plus’ta yer alacak. Akıllı telefonda Snapdragon 810 işlemcisi kullanılacak ve telefonun belleği ise 3 GB RAM, 4 GB RAM olacağı yönünde söylentiler var ancak firma bu konuda tam bet bir bilgi vermiş değil.

İlginizi Çekebilir:  GeForce Now, bazı LG TV'lerde yüklü olarak geliyor

Xiaomi Mi5’in bir üst versiyonu olarak kullanıcılara tanıtılacak olan Mi5 Plus, kardeşine göre biraz daha üst seviye özelliklere sahip ve günümüz telefonları ile yarışabilecek bir seviyede olan Mi5 Plus 6 inç 2K çözünürlük sunan ince çerçeveli ekran ile kullanıcılarına merhaba diyecek. 32 GB dahili depolama, 4 GB RAM, Snapdragon 810 işlemcisi ve parmak izi tarayıcı özellikleri ile kardeşinden ayrı bir yolda yürüyecek olan Mi5 Plus ve kardeşi Mi5 Temmuz ayında Xiaomi’nin etkinliğinde kullanıcıları tanıtılacak.