Kategoriler
Konular

LG G4 Ekran Kalitesi

LG G4 Ekran Kalitesi 1

LG G4 ekran kalitesi değerlendirmesiyle karşınızdayız. Geride bıraktığımız yıl LG G3 kullanıma sunulduğunda Quad HD çözünürlüklü ekrandan hayli etkilenmiştik. Cihaz şu ana kadar gördüğümüz en yüksek çözünürlüklü ve detay sunan ekranlardan birine sahipti. LG bu yıl amiral gemisi akıllı telefonunda 5.5 inç genişlikli, 2560 x 1440 piksel çözünürlük değerine sahip IPS Quantum ekrana yer veriyor. Ekranın % 20 daha iyi renk prodüksiyonu sunduğu, % 25 daha yüksek parlaklık değerine sahip olduğu ve kontrast oranının % 50 iyileştirildiği ifade ediliyor.

G3’ün ekranında detaylar hiçbir zaman için sorun yaratmadı. G4’te de aynı durum geçerli. Quad HD çözünürlük ve 538 ppi piksel yoğunluğu değeri müthiş detaylı görüntüler sunabiliyor. 

LG G4 Ekran Kalitesi 2

G4’ün resmi tanıtımı sırasında LG yeni IPS Quantum ekran teknolojisini öne çıkardı. Bu teknolojinin yüksek kontrast oranı ve gerçek hayattakine yakın canlı görünüm sağladığı belirtiliyor. Akıllı telefonun ekranı gerçekten oldukça tatmin edici ve doğal renkler sunuyor.

İlginizi Çekebilir:  iCloud'daki fotoğrafları Google Fotoğraflar'a aktarma

LG yeni IPS Quantum ekranıyla sRGB gamut standardını kapsama oranını % 20 geliştirdi ve daha iddialı bir çözüm ortaya koydu. Renk doğruluğu anlamında da ciddi anlamda yol kat edilmiş durumda. Ekranda üretilen renkler oldukça başarılı. Çekilen fotoğraf ve videoları incelemek, multimedya içeriklerini yürütmek keyif veriyor.

LG G4 ekran kalitesi değerlendirmemiz bu şekilde. Sonraki yazımızda cihazın yazılımsal özelliklerini inceleyeceğiz.