Kategoriler
Konular

LG G4 Tasarım Detayları

LG G4 Tasarım Detayları 1

LG G4 tasarım detaylarına yakından bakıyoruz. LG G3 kullanıcıları G4’ün tasarımına hayli aşina olacaklardır ve bu kesinlikle haklı bir yaklaşım. Yine de cihazları karşılaştırdığımızda kayda değer farklılıklar da olduğunu görüyoruz. Öncelikle daha sert çizgilere sahip, eğimli Slim Arc tasarım anlayışı bizlerle. Deri arka kapaklı versiyon şüphesiz önemli bir yenilik.

LG G4 Tasarım Detayları 2

Evet, doğru okudunuz. LG G4 akıllı telefon deri arka kapak opsiyonuyla geliyor. Firmanın açıklamalarına bakılırsa bu dizaynın tamamlanması 3 ay sürmüş. Sonuç şaşırtıcı şekilde etkileyici. Elde tutuş hissi oldukça başarılı ve diğer akıllı telefonlara kıyasla daha sofistike olmuş. Yumuşak ama dayanıklı olduğu izlenimi bırakıyor. Bu noktada Moto X‘in deri seçeneğinden daha iyi konumda.

LG kullanıcılara özelleştirme olanakları sunabilmek adına deri arka kaplamayı değiştirilebilir yapmış ve altı farklı renk seçeneği hazırlamış. Alternatif olarak G4 geleneksel plastik arka kapakseçeneğiyle de satın alınabiliyor. Bu arka kapak ışığı farklı açılarda ilginç şekilde dağıtan 3D baklava desenli bir tasarıma sahip. Akıllı telefonda deri kapak seçeneği olmasaydı şüphesiz cihazın ön plana çıkan özelliklerinden birisini şu satırlarda kaleme alamazdık ve dünya daha sıkıcı bir yer olurdu.

İlginizi Çekebilir:  WhatsApp bağlantı hatası sorunu çözümü
LG G4 Tasarım Detayları 3

Normal koşullar altında yeni akıllı telefon modelleri öncüllerine kıyasla daha kompakt yapıda tasarlanırlar ancak G4 bu geleneği bozuyor. Ürün öncülüne kıyasla biraz daha büyük olsa da hafif eğimli tasarımı elde tutulmasını kolaylaştırıyor.

İlk kez LG modellerinde gördüğümüz; güç ve ses butonlarının arka yüzeye taşınması tercihi G4’te de aynen devam ediyor. Bu tasarıma alışkın olmayanlar durumu ilk anda garipseyebilir ama bir süre sonra ne kadar konforlu olduğunu anlayacaklar.

Akıllı telefonun üst kenarında gürültü engelleyici işlevdeki mikrofon ve IR bulunuyor. Alt kenarı ise microUSB port, 3.5 mm kulaklık girişi ve standart mikrofon işgal ediyor. Sağ alt kısımdaki küçük yarıktan arka kapağı kanırtarak çıkardığımızda 3000 mAh kapasiteli değiştirilebilir pil,microSIM ve microSD kart yuvaları bizleri karşılıyor.

LG G4 Tasarım Detayları 4

LG G4 tasarım özelliklerine yakından baktık. Bir sonraki yazımızda ekran kalitesini değerlendireceğiz.