Kategoriler
Konular

Profesyonel Fotoğrafçı Gözüyle LG G4

LG-H815

Söz konusu kamera olduğunda LG G4 akıllı telefon en iddialı cihazlardan biri konumunda. F1.8 açıklık, üç eksenli optik imaj stabilizasyonu, shutter hızını dahi ayarlama olanağı sunan tam manuel kontrol modu, Laser AF ve renk spektrum analizi gibi odaklama ve ışık ölçüm sistemleri oldukça başarılı.

Akıllı telefon üreticilerinin özellikle kamera performansı ile ilgili açıklamalarına çok fazla inanmamak gerekiyor, bazen giriş / orta seviye cihazlar için dahi inanılmaz iddialarda bulunabiliyorlar. Bu nedenle LG G4’ü deneyimleme fırsatı bulan profesyonel fotoğrafçı Colby Brown‘ın deneyimlerini size kısaca aktarmak istedik.

G4 akıllı telefonla küçük bir tura çıkan Brown cihazın kamera özellikleri ve fonksiyonlarıyla ilgili küçük ipuçları da veriyor. Kötü aydınlatılmış sahnelerde manuel odaklamanın zorluklarını belirten fotoğrafçı basit ve manuel kamera rejimlerinde birtakım özel efektler elde etmek istemeyenler için lazer odaklamayı öneriyor. Gelişmiş optik imaj stabilizasyonunun shutter hızı saniyenin dörtte birine indirildiğinde hayli keskin fotoğraflar çekebilme olanağı sunduğunu ifade ediyor. BrownHDR fotoğraflarda cihazın sunduğu performanstan memnun kalmış.

İlginizi Çekebilir:  "com.google.android.packageinstaller" nedir, ne işe yarar?

Fotoğrafçı sahnedeki tüm detayları yakalamak isteyenlere DNG formatında çekim yapmalarını tavsiye ediyor. Bu durumda fotoğraf boyutları hayli büyümekte. JPEG fotoğraflarda renk ve kontrast ayarlaması post-işlemler ile belirlenirken bu tip dosyalarda sahnenin doğal görünümü tüm bilgileriyle depolanıyor. Colby Brown çekim yaptığı alanlarda kısa bir süre önce üst seviye profesyonel fotoğraf makineleri kullanmış olsa da LG G4’ü hayli beğendiğini söylüyor.