Kategoriler
Haberler

Samsung Galaxy S6 Bellek Sorunu Yaşıyor

Son gelişmelere bakılırsa 3 GB RAM içermesine rağmen Samsung Galaxy S6 bellek sorunu yaşıyor olabilir. Geçtiğimiz haftalarda bazı kullanıcılar Galaxy S6 ve S6 Edge akıllı telefonlarında bazı bellek sorunlarıyla karşılaştıklarını belirtmişti.

Forbes‘un Samsung İngiltere Facebook sayfasına dayandırdığı haberine göre firma Galaxy S6‘da bellek sorunları olduğunu kabul etti. Akıllı telefondaki sorunun kapatılan uygulamaların RAM’i boşaltmaması, açılan her yeni uygulamanın bir miktar alan işgal etmesi ve sonunda kullanılabilir RAM alanı kalmaması olduğu ve zaman zaman yavaşlama ile hata iletilerinin belirdiği ifade ediliyor. Geçtiğimiz hafta ortaya çıkan bilgilerde bazı uygulamaların agresif şekilde kapandığı söyleniyordu, kapanmaların nedeni kullanılabilir RAM alanının azalması olabilir.

İlginizi Çekebilir:  iOS 16 desteklemeyen iPhone ve iPad modelleri

Tabii bu hatanın Samsung’tan kaynaklandığını kesin olarak söylemek zor. Google Android 5.0 işletim sisteminde bellek sızıntısı sorununun yaşandığını kabul etmiş ve Android 5.1 ile sorunun çözüldüğünü belirtmişti. Akıllı telefonlara güncelleme gelene kadar sorunu atlatabilmek için cihazı yeniden başlatmak veya açık tüm uygulamaları sonlandırmak gerekiyor. Samsung sorunun mikro-güncelleme ile çözüleceği sözünü veriyor. Sıkıntı gerçekten Android işletim sisteminden kaynaklanıyorsa ve Güney Kore merkezli firmanın özelleştirmesiyle alakalı değilse farklı bir yöntem izlenmesi gerekebilir. Basına ulaştırılan Samsung Galaxy S6 test örneklerinde bu soruna dair bir bilgi ortaya çıkmış değil. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir:  Yazı yazarken titreşimi kapatma