Kategoriler
Haberler

Samsung Galaxy S6 İki Farklı Kamera Sensörüyle Satılıyor

Samsung Galaxy S6‘nın iki farklı kamera sensörüyle satışa sunulduğu ortaya çıktı. Duruma bakılırsa daha önceki amiral gemisi modellerde de aynı ürün farklı kamera sensörleri ile satışa sunulmuş ve Galaxy S6 bir istisna yaratmıyor.

Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge akıllı telefonlar Sony IMX240 kamera sensörünü kullanıyor. İnternet ortamında yayılan görsele bakılırsa Samsung’un kendi 16 MP çözümünü içeren birimler de var. Tablo Samsung’un Galaxy Note 4 modelindeki hamlelerine fazlasıyla benziyor. Note 4‘ün Exynos işlemcili versiyonu Samsung üretimi SLSI_S5K2P2 sensörü kullanırken Snapdragon 805 işlemcili versiyonlarda Sony IMX240 bulunuyordu. O dönemler yongasetlerinde farklı ISP‘ler bulunduğu için yazılımların farklı bilgi verdiği iddia edilmişti.

Samsung bu kez Snapdragon işlemcileri kullanmıyor, Galaxy S6 ve S6 Edge modelleri yalnızca 64-bit sekiz çekirdek Exynos 7420 işlemciyle geliyor. Tüm dünyadan farklı konumlardaki kullanıcılar XDA sitesinde Sony ve Samsung kamera sensörü içeren cihazlara sahip oldukları bilgisini paylaşıyor. Cihazların hangi sensörü kullandıklarına dair bir ipucuna model adlandırması veya üretim periyodu bilgisiyle ulaşmak mümkün değil.