Kategoriler
Haberler

Microsoft, Türkiye’deki Nokia Shop’ları Kapattı!

Nokia’nın akıllı telefon bölümünün Microsoft’a satılmasıyla beraber Nokia Lumia yerini Microsoft Lumia’ya bırakmış, Ovi Store kapatılarak yerine Opera Mini Store gelmiş ve deyim yerindeyse Microsoft, akıllı telefon pazarından Nokia markasının kökünü kazımıştı.

Finlandiyalı markanın dünya genelinde satış ağlarından birisi olan Nokia Shop’lar, Nokia’nın Microsoft bünyesine geçmesinden sonra Türkiye’de hizmet vermeye devam ediyordu. 36 mağazayla hizmet veren bu satış merkezleri de vurgundan nasibini yedi.

Microsoft’un operatör ve perakende mağazalarda satışa ağırlık vereceğini açıklamasının ardından ilk olarak anavatanı Finlandiya’da başlayan kapatma süreci Türkiye’yi de vurdu. 24 mağazayla hizmet veren mağazaların Türkiye’den çıkış operasyonu geçtiğimiz günlerde başladı. Kapatma operasyonundan sadece Türkiye’de 200 ile 250 çalışanın etkileneceği belirtiliyor. Öte yandan Microsoft Türkiye; mobil faaliyetlerine elektronik mağazalarından ve operatör kanallarından devam edeceğini ve kapatılan mağazaların bir kısmında bulunan servis hizmetinin devam edeceğini bildirdi.

İlginizi Çekebilir:  Müslümanlar için Kullanışlı 5 Uygulama