Kategoriler
Haberler

ZTE Nubia Z9 Alüminyum Gövdesi İle Adeta Parıldıyor!

Akıllı telefon pazarında saygınlığı her geçen gün artan akıllı telefon üreticisi ZTE, piyasaya sunmuş olduğu yeni akıllı telefonu Nubia Z9 ile hedef kitlesini bir basamak daha yukarı çıkartarak yeni zaferlere yelken açıyor.

Bilindik plastik kasasından sıyrılan Nubia Z9 bu sefer alüminyum kasası ile uzaktan bakınca adeta parıldıyor. Dış görünüş olarak iPhone 6’ya benzeyen akıllı telefon aslında iPhone 6’dan bile daha güçlü bir yapıya sahip. ZTE, ilk olarak iki parmak ile ekran görüntüsü çekme özelliğini ve telefonun köşelerinden tutup yukarıdan aşağıya doğru çektiğinizde telefonu kilitleme özelliğini Nubia Z9 akıllı telefonunda yer verdi.

Bünyesinde barındırmış olduğu Snapdragon 810 işlemcisi ile selefinde ki cihazlardan bile daha fazla performans gösteren Z9, 1920 x 1080 piksel çözünürlük veren 5,2 inç ekranı ile beklentileri karşılıyor ve telefonun ekranının çok ince bir yapıya sahip olması nedeni ile telefonda video izlerken ince çerçeveler gözü rahatsız etmiyor. 1080p çözünürlük sunan ekran ve hızlı bir işlemciyi kullanan akıllı telefonun kamerası ise küçümsenmeyecek derecede etkileyici. LG’nin yeni amiral gemisi G4’te kullanmış olduğu geniş diyafram açıklığına sahip olan kamerasından çok etkilenmiş olan ZTE, Nubia Z9 akılı telefonunda da 1/2.6 diyafram açıklığına sahip 16 megapiksel çözünürlük sunan ve 4K UHD videolar çekebilen yeni kamerasını kullandı. Buna ek olarak; telefonun ön kamerasında ise f/2.4 diyafram açıklığına sahip 8 megapiksel çözünürlüğünde Sony İMX179 sensörü yer alıyor. Standart olarak 3 GB RAM ve 32 GB dahili depolama hafızası ile kullanıcılara suulan Nubia Z9i yeni altın renkli alüminyum kasalı versiyonu ise 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama hafıza seçeneği ile sunuluyor. Böylesi üstün özelliklere sahip olan akıllı telefonların perakende satış fiyatları ise altın renkli alüminyum kasalı ZTE Nubia Z9’un fiyatı 645$, siyah plastik kasalı modelinin fiyatı ise 564$‘lık fiyat etiketleri ile raflardaki yerlerini alacaklar.