Kategoriler
Konular

LG G4 Multimedya ve Ses Kalitesi

LG G4 Multimedya ve Ses Kalitesi 2

LG G4 multimedya ve ses kalitesi değerlendirmemizle karşınızdayız. Snapdragon 808 işlemcili LG G4 akıllı telefonun Galeri uygulamasına girdiğimizde multimedya koleksiyonumuzda akıcı şekilde vehiçbir takılma olmadan gezinebildik. Uygulama albüm, zaman tüneli, anılar (Memories), favoriler, videolar gibi farklı başlıklar altında görüntüleme yapabiliyor. Memories özelliğinde cihazın GPS fonksiyonu yardımıyla konum bilgileri oluşturulmuş fotoğraflar konumlarına göre organize ediliyor.

LG Galeri uygulamasında önemli düzenlemelere gitmiş ancak müzik oynatıcısında kayda değer bir gelişme yok, önceki uygulama ile hemen hemen aynı diyebiliriz. Aracın beğeni toplayan görsel sunum yetenekleri aynen korunuyor, diğer müzik oynatıcısı yazılımlar bu denli eğlenceli değil.

Akıllı telefonun arkasındaki küçük bir çentikten sesi dışarı verebilen dahili hoparlör beklentilerin üzerinde bir güç sunuyor ve 79 dB seviyesine ulaşabiliyor. Bu değer One M9‘da 72.8, Galaxy S6‘da 73.7 dB seviyelerinde idi. Hoparlörlerin performansı genel olarak tatmin edici. Ekolayzır ayarlarında bir özelleştirme yapılmamış.

İlginizi Çekebilir:  iCloud'daki fotoğrafları Google Fotoğraflar'a aktarma

5.5 inç genişlikli ve Quad HD çözünürlüğündeki yeni Quantum IPS ekran zengin görsel deneyimvaat ediyor, gerçek potansiyelini ise video izlemede ortaya koyuyor. Ekran gerçekten harika renkler ve akıcı bir kullanım deneyimi sunuyor. Yüksek çözünürlüklü film ve dizileri izlemek haylikeyifli. Akıllı telefonda Windows işletim sistemindeki pencereler tarzında, üst katmanda konumlanarak çoklu işlem yapabilme olanağı sunan video oynatıcı aracın bulunduğunu da sözlerimize ekleyelim.

LG G4 multimedya ve ses kalitesi konusuna dair söylemek istediklerimiz bu şekilde. Sonraki yazımızda cihazın pil ömrüne değineceğiz.