Kategoriler
Haberler

Samsung Galaxy Note 5 Detayları Netleşiyor

Samsung Galaxy Note 5 akıllı telefon hakkında geçtiğimiz günlerde 4K panelle gelebileceği yönünde iddialar ortaya atılmıştı. Duruma bakılırsa firmanın laboratuvarlarında 4K ekranlı prototip test ediliyor ancak 2K ekran da gündemde. Şu an hangisi ön planda bilemiyoruz ancak Super AMOLED 4K panellerde verimi yakalamak çok masraflı olabilir, ayrıca kişisel bilgisayarlarda bile henüz yaygınlaşmayan bu çözünürlük değeri akıllı telefonlar için çok fazla görünüyor.

Galaxy Note 5 prototipinde Exynos 7422 yongaseti test edilmekte. Bu Exynos ilk olarak işlemci, grafik işlemcisi, RAM, dahili depolama ve hatta LTE modemi tek bir pakette sunacak. Görünen o ki Samsung ePoP yani paket içinde gömülü paket teknolojisini hayata geçiriyor. Bu hepsi bir arada işlemci, bellek ve bağlantı çözümü sayesinde akıllı telefon içerisinde pil gibi diğer bileşenler için daha fazla alan sağlanabilir.

Note 5’in Edge versiyonu da olacak, bu cihaz Project Zen kod adını taşımakla birlikte muhtemelen tamamen farklı bir akıllı telefon niteliğine bürünecek. Cihazın 5.4 veya 5.5 inç Super AMOLED ekrana sahip olması ve tıpkı Galaxy S6 Edge gibi ekranın her iki tarafında da eğimli yapı bulunması bekleniyor.

Samsung Galaxy Note 5 yüksek ihtimalle Exynos 7422 yongasetini içerecek. Optik imaj stabilizasyonu özellikli 16 MP ana kamera ile 8 MP çözünürlüklü Selfie kamerası bizlerle olabilir. Tabii not alma işlemini büyük ölçüde kolaylaştıracak S-Pen kalem de unutulmamalı.