Kategoriler
Haberler

Sony Xperia Z4 Compact Gelecek Hafta Tanıtılabilir

Rus MobilTelefon sitesinin haberine göre Xperia Z4 modelinin küçük ekranlı versiyonu olarak nitelendirebileceğimiz Sony Xperia Z4 Compact akıllı telefon önümüzdeki hafta resmen tanıtılabilir. Hatırlanacağı üzere Sony Xperia Z4 geçtiğimiz ay ortaya çıkmış ve yalnızca Japonya‘da kullanıcılarla buluşturulmuştu.

Habere bakılırsa Xperia Z4 Compact modeli NTT DOCOMO’nun yaz aylarındaki cihazlarından birisi olacak, ürün SO-04G model numarasıyla geliyor. Cihazın boyut ve ağırlığı konusunda henüz bir bilgi yok ama IP68 su ve toza karşı dayanıklılık sertifikası içermesi bekleniyor. Şu an için detaylar doğrulanmamış olsa da 4.7 inç genişlikli Full HD IPS LCD ekran, Snapdragon 810 yongası, Adreno 430 GPU, 3GB RAM, 16 / 32 GB depolama alanı, 802.11ac kablosuz ağ bağlantısı, 3000 mAh kapasiteli pil, 20.7 MP ana kamera ve 5 MP ikincil kamera muhtemelen bizlerle olacak.

Android 5.0 Lollipop işletim sistemiyle gelmesi muhtemel Sony Xperia Z4 Compact akıllı telefonun resmi duyuru tarihi konusunda firma tarafından bir açıklama yapılmış değil. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.