Kategoriler
Konular

LG G4 ve Samsung Galaxy S6 Ekran Farkları

LG G4 ve Samsung Galaxy S6 Ekran Farkları 2

LG G4 ve Samsung Galaxy S6 ekran farkları değerlendirmemizle sizlerleyiz. Her iki firma da silahlarını çekmeye karar vermiş görünüyor ve bu nedenle amiral gemisi akıllı telefonlarının ekranlarında önemli iyileştirmeler yapılmış. Bu yıl 5.5 inç gibi kayda değer şekilde geniş bir ekranla karşılaştık. Samsung Galaxy S6 akıllı telefon Quad HD çözünürlüğe geçiş yaptı, LG’nin ise geçen yılki G3 modeli de zaten bu çözünürlük değerini sunabiliyordu.

LG G4 ve Samsung Galaxy S6 Ekran Farkları 3

Her iki akıllı telefonun ekranları da kağıt üzerinde muhteşem görünüyor. Peki iki panelin gerçek kalitelerinde durum ne? G4’te LG Quantum IPS teknolojili ekran kullanmış, bu teknoloji ile daha yüksek kontrast, parlaklık değerleri ile daha iyi bir renk kalitesi sunulabilmesi hedefleniyor.

İlginizi Çekebilir:  iPhone ve iPad için en iyi korku oyunları / 2022

LG’nin amiral gemisi akıllı telefonunda renkler oldukça başarılı ve doygun. Karşılaştırmanın diğer cephesindeki Galaxy S6 Super AMOLED paneliyle tatmin edici renkler üretebiliyor. Parlaklık seviyeleri iki cihazda da hayli yüksek düzeylere çıkabiliyor, yani dış ortamlarda güneş ışığı altında sorun yaşanmıyor. Akıllı telefonların her ikisi de minimum 2 nit parlaklık seviyesine inebiliyor, bu sayede gece karanlık ortam kullanımında gözlerin yorulmasının önüne geçilebiliyor.

LG G4 ve Samsung Galaxy S6 ekran farkları yorumlarımıza noktayı koyuyoruz. Bir sonraki yazımızda cihazların arayüzlerini kıyaslayacağız.