Kategoriler
Haberler

LG G4’ün Kardeşi G4c Görüntülendi!

LG’nin çok konuşulan akıllı telefonu G4 sonunda tanıtıldı ve çok kısa bir zaman zarfında ise sahipleri ile buluşacak. LG daha akılı telefonunu tanıtmasının üzerinden 1 ay geçti geçmedi ve bu sefer amiral gemisi G4’ün kardeşi olan G4c akıllı telefonunu tanıttı.

G2 ve G3 akıllı telefonlarının da çok kısa bir süre içerisinde “mini” versiyonları çıkmıştı ve bir akıllı telefona 2,500 TL vermek istemeyen kullanıcılar bu G2 Mini ya da G3 Beat akıllı telefonları almaya başladı. Son olarak G4’ün çıkması ile akıllı telefon pazarında büyük bir hareketlilik yaratan LG, bu sefer “G” serisinin şimdilik son üyesi G4c akıllı telefonunu hızlı bir şekilde tanıttı ve satışa sundu.

Tasarım olarak abisi G4 ile büyük ölçüde benzerliğe sahip olan akıllı telefon Android 5.0 Lollipop işletim sistemi ile çalışıyor ve NFC, Wi-Fi ve 4G LTE kablosuz bağlantı özellikleri ile beklentilerin üzerine çıkmayı başarıyor. LG G4c 5 inç büyüklüğünde Zoll IPS LCD bir ekrana sahip ve bu ekran 720p çözünürlük sunuyor. Bunun dışında akıllı telefonda 8 GB dahili depolama, 1 GB RAM ve 1,2 GHz hızında çalışan dört çekirdekli işlemci görev alıyor. LG G4c gücünü ise 2540 mAh kapasitesindeki bataryadan sağlıyor. Orta ve üst seviye arası özelliklere sahip olan LG G4c’nin yurt dışı fiyatı ise 297€ olarak belirlenmiş durumda.