Kategoriler
Giyilebilir Teknolojiler

Samsung Gear VR Innovator Edition Satışa Sunuldu

SAMSUNG GEAR VR + CONTROLLER BLACK - Vatan Bilgisayar

Samsung Gear VR Innovator Edition sanal gerçeklik cihazı ABD’de satışa sunuldu. Ürünün satış fiyatı 199 USD olarak belirlenmiş.

Eylül 2014’te Samsung, Galaxy Note 4 ve Galaxy Note Edge modeli akıllı telefonlarını kullanıcılarla buluşturmuş ve bu cihazlarla birlikte sanal gerçeklik çözümü Gear VR‘ı da tanıtmıştı. Oculus ile işbirliği sonucunda geliştirilen cihaz gücünü Note 4’ten alıyordu. Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge akıllı telefonların teknoloji mağazalarındaki yerini almasıyla birlikte Gear VR’ın özel versiyonlarının geleceği bilgisi mevcuttu. Samsung’un yeni amiral gemisi akıllı telefonlarıyla uyumlu Gear VR Innovator Edition artık satın alınabiliyor.

Cihaz Galaxy Note 4 ile uyumlu olan versiyona kıyasla daha küçük ve hafif. Aynı zamanda içerdiği fan sayesinde etkin hava akımı ve soğutma sağlanabiliyor. Galaxy S6 ve S6 Edge akıllı telefonlarda yer alan sekiz çekirdek işlemcili Exynos 7420 yongaseti ile sanal gerçeklik deneyimi akıcılaşıyor, Galaxy S6 modellerinin yüksek PPI değeri ile gelen ekranları sayesinde görsel deneyim de zenginleşiyor. Diğer taraftan Note 4’e kıyasla daha küçük boyutlu olan ekranlarda görüş alanı bir miktar azalmakta.

Gear VR Innovator Edition şu an paranın satın alabileceği en iyi VR çözümlerinden biri olsa da son kullanıcılar için ideal bir seçenek değil. Eğer sanal gerçeklik uygulamaları geliştirmekle ilgilenen bir yazılım geliştiricisi değilseniz Oculus Rift ve HTC Valve Vive gibi cihazları da bekleyip görmenizi tavsiye ediyoruz.