Kategoriler
Konular

En İyi Beş Android Klavye Uygulaması

En İyi Beş Android klavye uygulaması ile tekrar bir aradayız. Klavyeler hayatın her aşamasında önemli. İyi bir klavye olmadan şüphesiz akıllı telefonlar ile sağlıklı bir iletişim kurmak zorlaşıyor. Klavyeler aynı zamanda kişisel güvenlik açısından da en önemli uygulama konumunda çünkü doğal birer “keylogger” işlevi üstlenebiliyorlar. Birçok kullanıcı klavye üzerinden her türlü kullanıcı adı ve parola bilgisini girdiğini unutuyor ve güvenlik konusunda kaygı taşımıyor.

Android işletim sistemli akıllı telefonunuza yükleyebileceğiniz çok sayıda klavye uygulaması mevcut. Hepsi kendi özellikleri, avantajları ve takipçi kitlelerine sahip. Bazı klavyelerde basitlik ön plandayken bazılarında çok sayıda özellik sunulduğunu görüyoruz. Kendi yaşam stili ve kullanım alışkanlıklarınıza uygun klavye seçimini yapmanız zor olmayacaktır. Dilerseniz şimdi uygulamaları yakından tanıyalım.

SwiftKey

SWIFTKEY En İyi 5 Android Klavye Uygulaması

SwiftKey aracından bahsedilmeyen bir klavye metni herhalde yoktur diye düşünüyoruz. SwiftKey Android işletim sisteminde kullanılan en popüler klavye uygulamalarından biri. Yıllarca Google’ın entegre klavyesi üzerinden yükselen araç birçok akıllı telefon ve tablette ön yüklü olarak bulunuyordu. SwiftKey’in “akıcılık motoru” olarak adlandırdığı tahmin metotları birçok kullanıcı ve editörün geri dönüş yapmasını sağlıyor. Daha önceleri ücretli olan uygulama bir süredir ücretsiz sunuluyor ancak kullanıcılardan tema seçenekleri için ödeme yapmaları talep ediliyor. Araç kendi alanında bir süredir liderliğe oynasa da sahadaki tek iddialı oyuncunun kendisi olmadığı unutulmamalı.

Swype

Swype En İyi 5 Android Klavye Uygulaması

Saygın bir konumda ve zengin özelliklere sahip olan Swype uygulaması kelime ve cümleleri tamamlayabiliyor. Aynı zamanda iki dilli kullanıcılar için aynı anda iki dilde yazmayı destekliyor. Ücretsiz versiyonun yanı sıra 1 USD karşılığında ücretli versiyonu satın alınabiliyor. Ekstra temalar için ise 2 USD ödemek gerekiyor. Swype’ta Major League Soccer gibi spor odaklı temalar dahi mevcut. Android TalkBack ve Explore By Touch için Erişilebilirlik seçeneklerine bağlı olan Swype görme engelli kullanıcılara yardımcı oluyor. Kes / Kopyala / Yapıştır kısayolları jestlerle uygulanabilmekte.

İlginizi Çekebilir:  iPhone iOS'de PiP çalışmıyor

Google Keyboard

Google Keyboard En İyi 5 Android Klavye Uygulaması

Yıllar önce Google’ın Android işletim sistemindeki dahili klavyesi haklı eleştirilere maruz kalıyordu ancak uygulama son dönemde toparlandı ve rekabete hazır hale geldi. Google Keyboard tamamen ücretsiz, kelimeler ve cümleler için otomatik tamamlama gerçekleştirebiliyor, birçok dili destekliyor ve mütevazi bir tema seçimi var. Android KitKat versiyonunda ilk olarak tam emoji kütüphanesi içeren bir çözüm olarak karşımıza çıkan uygulama üçüncü parti birçok uygulamanın da eski politikalarını gözden geçirmelerini sağladı. Araç sesli giriş kabulu için elbette Google’ın text-to-speech motorunu kullanıyor. Klavyenin kelime tahminlerinde kat etmesi gereken mesafe var ama Google uygulama ve servislerinde yazdıklarınızı öğrendiğini belirtelim.

Fleksy

Fleksy En İyi 5 Android Klavye Uygulaması

Fleksy minimalist tasarımı ve sanatsal temalarıyla ön plana çıkan bir Android klavyesi. Uygulama ücretsiz değil, ancak 30 gün boyunca ücretsiz kullanabiliyor ve ardından 1.99 USD karşılığında satın alabiliyorsunuz. Uygulama için ödeme yaptıktan sonra premium temaları da ayrıca ücret karşılığı almanız gerekiyor. Temalar arasında lisanslı Frozen ve The Hunger Games de bulunmakta. Numara tuşlarını beşinci sütuna alma ve daha farklı klavye yerleşimleri gibi özelleştirme seçenekleri hazır. Uygulamaya çeşitli eklentiler yardımıyla ilginç özellikler eklenebiliyor. Şaşırtıcı şekilde kullanıcılara teşvik rozetleri verebiliyor ve ödüllendirme dahi yapıyor.

TouchPal

TouchPal En İyi 5 Android Klavye Uygulaması

TouchPal bu yazıdaki en az bilinen çözüm olabilir ancak kullanışlı özellikleri sayesinde 10 milyonu aşkın yükleme sayısına ulaşmış durumda. Araç “Freemium” modelini esas alıyor, temalar ve bulut tabanlı eşitleme seçeneği ücret karşılığı sunuluyor. Temaları satın alabileceğiniz gibi kendi arka plan görselinizi ücretsiz yükleyip kullanabiliyorsunuz. Uygulamanın geliştirici ekibi ile kullanıcı topluluğu arasında iyi bir iletişim var. Geri tuşunda kaydırma yaparak yazdığınız son kelimeyi silebiliyorsunuz ve boşluk çubuğuna kaydırma yaparak emoji çizim aracına ulaşabiliyorsunuz.

Deneyimlerimize göre oluşturduğumuz “En İyi 5 Android Klavye Uygulaması” listemiz bu şekilde.