Kategoriler
Konular

LG G4 ve Samsung Galaxy S6 Bağlantı Farkları

LG G4 ve Samsung Galaxy S6 Bağlantı Farkları 2

LG G4 ve Samsung Galaxy S6 bağlantı farklarını ele alıyoruz. LG G4 akıllı telefonda kullanıcıların web tarayıcısı ihtiyacı Google Chrome ile karşılanıyor. Samsung ise Galaxy S6’da hem kendiçözümünü hem de Google Chrome‘u bir arada sunmayı tercih ediyor. Her iki akıllı telefonda daakıcı ve sorunsuz bir web deneyimi elde edilebiliyor, herhangi bir takılma / yavaşlama sorunu göremedik.

Benzer durum küçük farklılıklarla bağlanabilirlik yetenekleri için de geçerli. Örneğin her iki amiral gemisi akıllı telefonda da LTE, Bluetooth 4.1, 5 GHz Wi-Fi, NFC gibi bağlantılar hazır. Hatta cihazlarda ev elektroniği ürünlerini uzaktan kontrol edebilme imkanı sunan kızılötesi blaster özelliği de mevcut. Ancak Samsung Galaxy S6 akıllı telefonda MHL gibi video aktarımı sağlayan teknolojiler yok. G4 ise MHL ve bunun rakibi olan SlimPort teknolojilerinin her ikisini de destekliyor. Kablosuz görüntü aktarımı olanağını güncel akıllı televizyonlarda görebiliyoruz ancak mevcut donanımlarınız sadece kablolu görüntü aktarımı imkanı sağlayabiliyorsa LG G4 bu noktada zafer kazandığınız hissini verecektir.

İlginizi Çekebilir:  "com.google.android.packageinstaller" nedir, ne işe yarar?

LG G4 ve Samsung Galaxy S6 bağlantı farklarına kısaca göz attık. Sonraki yazımızda akıllı telefonların kamera performanslarını kıyaslayacağız.