Kategoriler
Haberler

OnePlus HydrogenOS’u 28 Mayıs’ta Tanıtacak

HydrogenOS resmi duyurusu Pekin‘de, 28 Mayıs‘ta gerçekleştirilecek. Hatırlanacağı üzere OnePlus One akıllı telefon uluslararası pazarda Cyanogen OS ROM ile kullanıma sunulmuştu. Cihaz Çin’de ise OPPO‘nun ColorOS‘u kurulu olarak geliyordu.

Cyanogen ekibi ile yollarını ayıran OnePlus yeni ve ferah bir işletim sistemi çözümü olan OxygeOS‘u kullanma kararı almıştı. Ancak cihazlar Çin’de yine farklı bir işletim sistemiyle, HydrogenOS ile kullanıcılara ulaştırılacak. Son bilgilere göre HydrogenOS tanıtımı 28 Mayıs’ta, Pekin’de yapılacak. Uluslararası piyasada satılan cihazlardaki OxygenOS gibi HydrogenOS da düşük sistem gereksinimlerine sahip ve daha çok performans ile pil ömrüne odaklanıyor.

HydrogenOS’un Android 5.0 Lollipop sürümünü temel alması ve kayda değer ince ayar / özelleştirmesiyle Android tabanlı diğer işletim sistemlerinden ayrılması bekleniyor. Kesin bilgi olmasa da arayüzün Çin’deki birçok cihazda da gördüğümüz gibi Apple’ın iOS‘ine benzemesi muhtemel.

Çin pazarı akıllı telefon üreticileri için gerçekten ilginç ve özel bir alan. Tüm dünyada farklı işletim sistemiyle kullanıma sunulan bir akıllı telefon yalnızca Çin kullanıcıları için yerini farklı bir çözüme bırakabiliyor.