Kategoriler
Haberler

Samsung Galaxy Core Prime Lollipop Güncellemesi Hazır

Samsung üst ve orta seviyedeki akıllı telefonlarının birçoğunu Android Lollipop sürümüne güncelledi. Sürpriz şekilde giriş seviyesi Galaxy Core Prime için Android Lollipop güncellemesi hazırlanmış durumda. Güncelleme SM-G360F kodlu Galaxy Core Prime için Polonya’da indirilebiliyor, diğer bölgelerde de kısa süre içerisinde kullanıma sunulması bekleniyor. Akıllı telefon ABD’li operatör Verizon Wireless tarafından da satılmıştı, bu cihazların da güncelleme alması muhtemel.

Giriş seviyesinde konumlandırılan Samsung Galaxy Core Prime akıllı telefonun 4.5 inç genişlikli ekranı 800 x 480 piksel çözünürlük değerine sahip. Üründe dört çekirdekli Snapdragon 410 işlemci, 1 GB RAM, 8 GB artırılabilir dahili depolama birimi ve 5 MP çözünürlüklü ana kamera bulunuyor.

Samsung’un Galaxy Core Prime’a Lollipop güncellemesi getirmesi şaşırtıcı oldu çünkü Galaxy Note II ve Galaxy S4 mini gibi daha başarılı donanımlara sahip olan akıllı telefonlara güncelleme sunulmuş değil. Tabii bu cihazlar yaklaşık iki yaşında, Core Prime ise 6 ay önce teknoloji mağazalarındaki yerini almıştı.