Kategoriler
Konular

LG G4 Kamerası Hakkında Beş İpucu

Firmaların amiral gemileri birer birer tanıtılmışken, LG, G4 ile kervana son katılan üye oldu. Daha önceki LG G4 haberlerimizi ve diğer incelemeleri takip ettiyseniz, LG G4 hakkında olumsuz eleştiriye sık rastlamadığınızı farketmişsinizdir. Özellikle de LG G4‘ün hem ön, hem arka kamerası her platformdan övgülere mazhar oldu.

LG de bu avantajı pazarlama stratejisinde sonuna kadar kullanmakta kararlı. Son olarak firma, fotoğrafçı Colby Brown‘un LG G4 kamerası hakkında 5 ipucu verdiği ve özelliklerinin altını çizdiği yeni bir video yayınladı. 16 MP’lik ön ve 8 MP’lik arka kamerasıyla G4, LG’nin elini, başarılı kameralarla dolu üst düzey telefonları piyasaya süren Samsung’a ve HTC One’la bir çıkış yakalayan HTC’ye karşı oldukça rahatlatıyor.

LG Mobile Global YouTube kanalından paylaşılan videoda, profesyonel fotoğrafçı Colby Brown, birkaç farklı doğal mekanda ve bilgisayar başında LG G4’ün kamerasını değerlendiriyor. Colby Brown, ilk olarak f/1.8 diyafram açıklığına sahip objektifi değerlendiriyor. Diyaframın bu ölçüde açık olması -f değerinin rakamsal olarak küçülmesiyle diyafram açılır- hem daha az ışıkta, flaş kullanmadan da daha parlak fotoğraflar çekmenizi ve alan derinliği sağlayabilmenizi sağlıyor.

İlginizi Çekebilir:  iPhone için en iyi 7 fotoğraf kolaj uygulaması

Daha sonra Manuel modundan bahseden Brown, ISO değerini, shutter hızını ve beyaz dengesini ayarlayabilmenizden bahsediyor. Bu gerçekten, telefonlarda görmeye çok alışık olmadığımız özelliklerden. Bu şekilde hem istediğiniz fotoğrafı elde etmek adına parametreleri kendiniz belirleyebilirsiniz. Uzun pozlama vs. otomatik modların size sunamayacağı metodları kullanabilir, kendinizi daha da profesyonel hissedebilirsiniz.

Color spectrum sensor sahibi dünyadaki tek telefon olan LG G4, farklı ortamlardaki renk geçişlerini, beyaz dengesini mükemmel bir şekilde algılayarak mobil cihazlarda pek göremeyeceğimiz bir başarı yakalıyor. OIS 2, optik imaj sabitleyicisi, çekimlerde telefonun yaşadığı sarsıntılardan oluşan görüntü ve netlik kaybını en aza indirerek daha keskin fotoğraflar çekmenizi sağlıyor. Son olarak 8 MP‘lik ön kameradan bahseden Brown, selfie çağında bu özelliğin daha da ön plana çıktığından bahsediyor.

İlginizi Çekebilir:  WhatsApp en iyi etiket uygulamaları