Kategoriler
Rehberler

LG G4 Kilit Ekranı Kısayollarını Değiştirmek

Son günlerin adından sıkça söz ettiren amiral gemisi akıllı telefonu LG G4‘te hızlı erişim için kilit ekranına favori uygulamalar sabitlenebiliyor. Sık kullandığınız uygulamaları sürükle – bırak yöntemiyle belirleyebiliyor ve beş adet uygulamaya hızlı şekilde erişebiliyorsunuz. Cihazda varsayılan olarak bazı uygulamalar atanmış, peki bunları nasıl düzenleyeceksiniz?

İşlem oldukça kolay ve kilit ekranı kısayollarını değiştirmek için izleyebileceğiniz iki farkı yöntem mevcut. Yalnızca aşağıdaki yönergeleri takip etmeniz yeterli olacaktır.

Kilit Ekranı Kısayollarını Normal Yoldan Değiştirme

Kilit ekranını açmak için PIN ya da düzen şeklinde bir parola belirlemediyseniz kilit ekranı kısayollarını kolayca değiştirebilirsiniz. Akıllı telefonunuzda Settings (Ayarlar) menüsüne girin, sırasıyla Home & Lock (Ana & Kilit) ve Lock Screen (Kilit Ekranı) seçeneklerine erişin. Liste görünümünde ise Device (Cihaz) ve Lock Screen (Kilit Ekranı) aşamalarını izlemeniz gerekiyor.

Daha sonra Settings (Ayarlar) ve Shortcuts (Kısayollar) seçenekleri ile devam edin. Bir uygulamayı farklı bir uygulama ile değiştirmek için simgesine dokunun veya dilediğiniz şekilde devre dışı bırakın. Simgeleri yeniden sıralamak için sürükle – bırak yöntemini kullanabilirsiniz. Özelleştirmelerinizi yaptıktan sonra Save (Yükle) butonuna dokunmalısınız.

İlginizi Çekebilir:  iPhone 13s / iPhone 14 modelleri, fiyatı, teknik özellikleri

Kilit ekranı için herhangi bir güvenlik önlemi aldıysanız kilit ekranı uygulama kısayollarından faydalanamıyorsunuz çünkü aksi halde güvenlik açığı oluşması riski söz konusu.

LG G4 Kilit Ekranı Kısayollarını Değiştirmek

Smart Lock Aktifken Kilit Ekranı Kısayollarını Değiştirme

Güvenilir bir Bluetooth cihazı, konum veya farklı bir kriter tanımlandığında Smart Lock özelliği ile kilidi otomatik açmak mümkün hale geliyor. Bu özellikten faydalanıyorsanız LG G4’ün kilit ekranı kısayollarını değiştirmek için olağandan farklı olan aşamaları izlemeniz gerekiyor.

Akıllı telefonunuz Smart Lock ile açıkken kilit ekranı kısayollarını ekranda normal şekilde görebilirsiniz. Çünkü PIN veya düzen şeklinde parola girişi gerektiğinde güvenlik gerekçesiyle kısayollar gizleniyor.

Öncelikle ayarların yer aldığı menüden Lock Screen (Kilit Ekranı)‘e gidin ve ekran kilidi tipi olarak Swipe (Kaydırma) seçin. Bu noktada doğrulama için parola girmeniz istenecektir. Ardından Lock Screen (Kilit Ekranı) menüsüne dönün ve Shortcuts (Kısayollar) seçeneğine dokunun. Kilit ekranı kısayollarını dilediğiniz şekilde özelleştirin ve ayarları kaydedin. Select screen lock (Ekran kilidini seç) menüsüne gidin ve PIN ya da düzen parolanızı tekrar ayarlayın. Gördüğünüz gibi LG G4’ün kilit ekranı kısayolları kolaylıkla değiştirilebiliyor.