Kategoriler
Aksesuarlar

İlk Modüler Akıllı Telefon Kılıfı: Nexpaq

Nexpaq Modular Smartphone Case | Uncrate

Son zamanlarda Kickstarter’da çok popüler olan modüler akıllı telefonlar yaygınlaşmaya başladı ve hele ki bazı firmalar bunların başında Google geliyor, modüler akıllı telefon konusunda çok ciddi bir çaba harcıyor ve özellikle Kickstarter üzerinden modüler akıllı telefon projelerine tam destek veriyor.

Modüler akıllı telefon konusunda bir çok firmanın geliştirmiş olduğu cihazlar var ancak bu cihazların teknik özelikleri günümüzdeki üst seviye cihazlar ile yarışacak düzeyde olmasa da modüler akıllı telefonların piyasada ayrı bir yeri olması firmaların yüzünü güldürüyor.

Modüler telefonların piyasayı git gide artmaya başlamasından sonra aksesuar üreticisi Nexpaq, modüler yapıya sahip akıllı telefon kılıfı çalışmalarına başladı ve Kickstarter üzerinden bağış toplayan firma ilk modüler akıllı telefon kılıfını tanıttı. Şu anda Samsung Galaxy S6/S6 Edge, Samsung Galaxy S5, Apple iPhone6/6Plus cihazları ile uyumlu olarak çalışmakta olan kılıfın üzerinde on iki adet yuva bulunuyor ve bu yuvalara LED flaş, stereo hoparlör, SD kart okuyucu, 64 GB harici depolama ve 1000 mAh batarya modülü takılabiliyor. kılıf şu an test aşamasında ve satışa sunulduğunda ise kılıfın ve 4 modülün fiyatı 109$ olacak ve nexpag’ın modüler kılıfı 2016 yılının ilk çeyreğinde kullanıcılar ile buluşacak.

İlginizi Çekebilir:  Samsung Galaxy S ve Galaxy A farkları