Kategoriler
Giyilebilir Teknolojiler

Samsung Gear Orbis’in Özellikleri Yayımlandı

Samsung’un yuvarlak ekrana sahip yeni bir akıllı saat tasarladığı konusunda bilgiler yayımlamıştı ancak saatin tasarımı ve özellikleri konusunda net bir bilgi yoktu. Şimdi ise Samsung yeni Gear akıllı saatinin tasarımını ve teknik özelliklerini içeren bir bilgi yayımladı. Bilindiği üzere önceki nesil Gear saatler kare bir ekran yapısına sahipti ve ekran boyutları 1,63 ile 2 inç arasında değişkenlik gösteriyordu. Piyasaya yeni çıkacak olan Gear ise kardeşlerinden tamamen farklı bir tasarıma ve özelliklere sahip.

samsungOrbis

Yeni Gear 1,18 inç 360 x 360 piksel çözünürlük sunan yuvarlak bir ekrana sahip olacak ve Samsung’un açıklamasına göre menüler arasında gezmek, akıllı saatin ses düzeyini arttırıp azaltmak ve medya kontrolünü sağlamak tek yapmamız gereken Gear’ın ekran çerçevesini çevirmek yeterli olacak.

samsung-orbis

Samsung Gear 2G ve 3G olarak iki farklı versiyon seçeneği ile kullanıcıların karşısına çıkacak ve kendi geliştirmiş olduğu Tizen işletim sistemi ile çalışacak olan akıllı saat Wi-Fi, GPS, Bluetooth, kalp hızı sensörünü bünyesinde barındıracak ve son olarak ise yeni Gear Orbis, Galaxy Note 5 akıllı cihazları IFA 2015 etkinliğinde tanıtılacağı bekleniyor.

samsung orbis
samsungOrbis