Kategoriler
Haberler

Gionee Elife E8 100 MP Fotoğraflar Çekebiliyor

Gionee firmasının yeni amiral gemisi akıllı telefonu hakkındaki söylentiler devam ediyor. Kaynaklardan edinilen yeni bilgilere göre akıllı telefon 100 MP çözünürlüklü fotoğraflar çekebiliyor.

Gionee Elife E8 akıllı telefonla ilgili bu hafta da haberler var. Ürün eski E7 modelinin yerine konumlandırılacak, cihaz hatırlanacağı üzere geçtiğimiz hafta TENAA’da belirmişti. Son bilgiler telefonun kamerası hakkında ipuçları veriyor.

Söylentilere göre Gionee Elife E8 akıllı telefon 100 MP çözünürlüklü fotoğraflar çekebilecek! Bu değer hayli abartılı ve inanılmaz görünebilir ancak 23.8 MP sensör -muhtemelen OmniVision OV23850- soru işaretlerini biraz olsun gideriyor. Bazı Oppo modellerinde yazılım tarafında önemli iyileştirmeler var ve geliştirilmiş interpolasyon yöntemiyle 51 MP fotoğraflar çekilebilmekte. Gionee’nin de bu çılgın çözünürlük değerine erişmek için benzer bir yol izlediği düşünülüyor.

Elife E7 modelinde 16 MP kamera var ve kameranın hala marketlerdeki en başarılı çözümlerden biri olduğu unutulmamalı. Olay yalnızca iyi bir sensörle bitmiyor, sonuçlarda yazılımsal düzenlemeler de oldukça etkili.

Gionee Elife E8’in teknik özellikler tablosunda 2K ekran, 3 GB RAM, 32 GB depolama alanı, 8 MP ön kamera, 3250 mAh kapasiteli pil, parmak izi okuyucu, MT6795 SoC ve Android 5.0 işletim sistemi bulunduğunu belirtelim.