Kategoriler
Apps & Oyunlar

Microsoft Hyperlapse Video Uygulaması Kullanıma Sunuldu

Mobil uygulama mağazalarında hızlandırılmış video oluşturmak için çeşitli uygulamalar mevcut, Microsoft Research ise yeni Microsoft Hyperlapse ile bu alana girdiğini duyurdu. Uygulama temelde videoları hızlandırıyor ve stabilize ediyor, bu sayede videoları izleyen kullanıcıların deniz tutması benzeri rahatsızlıkla karşılaşmasının önüne geçiliyor.

Microsoft Hyperlapse uygulaması Full HD desteği kazandı

Uygulama Windows Phone ve Android işletim sistemli akıllı telefonlar ile Windows bilgisayarlarda kullanılabiliyor. Bir videodaki birden fazla noktada efekt uygulayabilen araçta hızlandırma 1x ile 32x arasında yapılabilmekte. Cihazda bulunan eski videolar destekleniyor. Resmi YouTube kanalında çok sayıda örnek çalışma var. Bir kısmı GoPro modelleri ile kaydedilmiş ve Microsoft Hyperlapse Pro yazılımının bir Windows ön izleme sürümü ile hazırlanmış. 2x ile 25x arasında hızlandırmanın gerçekleştirdiği çalışmalarda CPU ve GPU‘lar işlem süresini kısaltmak için kullanılabiliyor.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi

Microsoft Hyperlapse uygulaması Windows Phone işletim sistemli akıllı telefonlara resmi uygulama mağazası üzerinden yüklenebilmekte. 512 MB RAM‘li cihazlarda HD çözünürlük desteklenmiyor. Aracın Android versiyonu şu an ön izleme aşamasında ve denemek için ilgili Google+ topluluğuna katılım gerekiyor. Samsung Galaxy S5, S6, S6 Edge, Note 4; Google Nexus 5 & 6, HTC One M8, M9 ile Sony Xperia Z3 akıllı telefonlar destekleniyor. Uygulamanın iOS sürümünün olmadığını sözlerimize ekleyelim.