Kategoriler
Haberler

Meizu MX4 Pro Üretimden Kaldırılıyor Mu?

Çinli akıllı telefon üreticisi Meizu’nun MX4 Pro modeli, fiyat/performans açısından oldukça başarılı bir ürün olarak göze çarpıyor. Türkiye’de de DG Elektronik güvencesiyle ön sipariş üzerinden satılan Meizu’nun MX4 Pro modelinin tedariği ile ilgili sıkıntı yaşanmış, ürünler 29 Nisan olan teslimat tarihinde  teslim edilememişti. Meizu’nun Türkiye operasyonu bu gecikme ile ilgili bir açıklamada bulundu, fakat bu açıklama global pazarda şok etkisi yarattı.

Meizu Türkiye’nin yaptığı açıklamaya göre; Meizu MX4 Pro modelinin üretimi durdurulduğu için teslimat gecikmiş. Bu açıklama kısa sürede yurtdışı kaynaklı teknoloji sitelerinde flaş gelişme olarak duyuruldu. Açıklamanın teknoloji sitelerinde yayılmasının ardından ilgili gönderi Facebook’tan silindi. Çeşitli iddialara göre Samsung, MediaTek’in Meizu’ya yaptığı yatırımdan rahatsız olmuş ve MX4 Pro için üretilen Exynos işlemciyi göndermeme kararı almış. Meizu da MX5 ürününün üretimine yer açmak için MX4 Pro’nun üretimini sonlandırmak zorunda kalmış.

İlginizi Çekebilir:  En hızlı iOS cihazlar belli oldu

Bu iddialar halihazırda Meizu MX3 üretilmeye devam ettiği için ve MX4 Pro’nun yeni sayılabilecek bir model olduğu için bize pek gerçekçi gelmedi. Yine de iddiaların doğruluğunu ancak Meizu’nun yapacağını düşündüğümüz açıklamayla öğrenebileceğiz.