Kategoriler
Haberler

Apple iPhone 7 Plus Nasıl Olacak?

Apple yeni amiral gemileri iPhone 6 ve 6 Plus telefonları ile şu ana kadar ki en yüksek satış rakamına ulaştı ve gün geçtikçe bu rakam katlanarak artıyor. Bununla beraber yaklaşık bir kaç gün önce sızdırılan haberler ışığında iPhone 6s‘in çıkacağı yönünde haberler yayımlanmıştı ve çıkması beklenen iPhone 6s’in gelmiş geçmiş en güçlü kuvvetli akıllı telefon olacağına dair bilgilerde konuşuluyor.

Apple iPhone 6s’dan sonra şimdi de serinin 7’inci üyesi olacağına dair hakkında söylentiler çıkan Apple iPhone 7 Plus’ın tasarımı ve teknik özellikleri ne olacak? Sorusunu merak eder gibisiniz. Bizler de siz değerli okuyucularımız için iPhone 7 Plus’ın nasıl bir tasarım ve teknik özelliklere sahip olacağı konusunda edinmiş olduğumuz bilgileri sizler ile paylaşıyoruz.

Apple iPhone 7 Plus serinin en güçlü akıllı telefonu olacak ve söylentilere göre Apple yeni akıllı telefonunda şu ana kadar kimseye bahsetmediği sır gibi saklı tuttuğu teknolojileri 7 Plus’ta sergileyecek ve serinin ilk phablet akıllı telefonları olan 6 ve 6 Plus’tan sonra iPhone 7 Plus’ta phablet kategorisinde yol alacak ve kardeşlerine göre daha ince çerçeveye ve rakibi LG’nin kavisli akıllı telefonu G Flex 2 gibi hafif kavisli ele rahat oturan bir kasa yapısı ile gelebilir.

Bunun haricinde akıllı telefon kullanıcıları arasın en çok merak uyandıran ikinci soru ise iPhone 7 Plus’ın ne kadar bir fiyat etiketi ile satışa sunulacağı? Konusu büyük bir ilgi konusu olup çıkıyor. Bilindiği üzere Apple’ın akıllı telefonlarının lanse etmesinin ardından dudak uçuklatan fiyatları ile satışa sunulması pek çok Apple sevdalısının hevesini kursağında bırakıyor ancak yeni iPhone 7 Plus ise selefindeki cihazlara göre daha makul bir fiyat etiketi ile satışa sunulacağı düşünülüyor ve kullanıcılar arasın Apple’ın en çok eleştiri aldığı konulardan bir diğeri ise iPhone’ların pil ömrü. iPhone’ların çabuk pilinin bitmesinden şikayetçi olan kullanıcılar bu pil sorununa bir çözüm arıyorlar ve yeni çıkacak olan iPhone 7 Plus ise yoğun kullanımlarda 2 gün, normal kullanımlarda ise 4 güne kadar kullanım imkanı sunacak.

İlginizi Çekebilir:  Yazı yazarken titreşimi kapatma

Apple’ın şu ana kadar tüm iPhone cihazlarında microSD kart desteği sunmaması kullanıcıların bir burukluk yaşamasına neden oluyordu. Çünkü telefonun kendi dahili hafızasının dolduğu durumlarda telefona ek bir microSD kart takıp telefonun hafızasını arttırabilmek her iPhone kullanıcısının hayalidir. Bundan böyle Apple, çıkaracağı akıllı telefonlarında en az 32 GB‘lık hafıza sunacağı ve artık 16 GB dahili depolamayı kullanmayacağı konusunda bilgiler yayımlandı ve bir ihtimal de iPhone’larda microSD kart desteği de sunulabilir.