Kategoriler
Konular

En İyi Bulut Depolama Uygulamaları

Android uyumlu en iyi bulut depolama uygulamaları günümüzde önemli bir ihtiyacı karşılıyor. Çünkü akıllı telefonların kapasiteleri genellikle 16 GB. Bununla beraber birçok cihaz yüksek kalitede fotoğraf çekip, video kaydı yapabiliyor. Kısa zaman içinde dahili depolamayı ağzına kadar doldurmanız çok kolay. Android uyumlu bulut depolama servisleri sayesinde alan tasarrufu sağlayabilir ve her yerden erişebileceğiniz bir çevrimiçi kaynak yaratabilirsiniz. Bu yazımızda Android için en iyi bulut depolama uygulamaları listeliyoruz.

En İyi Bulut Depolama Uygulamaları

Copy

Copy

Adını daha önce duymamış olabilirsiniz. Yaklaşık 2 senelik bir geçmişe sahip. Oldukça yani. Buna rağmen Copy, Android için kullanabileceğiniz en basit bulut depolama uygulamalarının başında geliyor.  Bu uygulama sayesinde klasörlerinizi otomatik olarak bulut hesabınızla eşleştirebilir ve tüm cihazlardan erişebilirsiniz. Ülkemizde pek yaygın değil fakat Chromecast desteği sunuyor olması, Copy uygulamasını ayrı bir yere koymamıza neden oldu.

Google Drive

akillitelefon-google-drive-app-w628

Dünyanın en yaygın bulut depolama servisidir. Çünkü satın aldığınız her Android cihazına yüklüyorsunuz. Google Drive size ücretsiz olarak 15 GB depolama alanı sunuyor. Aynı zamanda düzenlediğiniz dosyalara başka insanları davet edebilir ve bir çalışma alanı yaratabilirsiniz. Desteklenen dosya türleri açısından da en zengin servislerden birisidir. Eğer bir Gmail hesabınız varsa, Google Drive hesabınızda var demektir.

İlginizi Çekebilir:  Android için en iyi gökyüzü / uzay gözlem uygulamaları

Dropbox

bulut depolama

Dropbox servisi bulut depolamanın yaygınlaşmasında en büyük rol oynamış olan firmadır. Fakat 2 GB ücretsiz depolama alanı sunması onun olumsuz yanlarından birisi. Bu noktada Google  Drive servisine nazaran zayıf kalıyor. Çeşitli yollarla bu kapasiteyi 16 GB’a kadar genişletmek mümkün. Dropbox’ın kullanıcı arayüzü oldukça sezgisel ve hızlı. 2 GB’lık ücretsiz paketin içinde basit dosya paylaşımı ve dosyalara her yerden ulaşmak gibi temel özellikler yer alıyor.

MediaFire

bulut depolama

MediaFire ilk olarak masaüstü dosya barındırma servisi olarak ortaya çıktı. Bize göre bu konuda dünyanın en iyisi! Kesinlikle kullanıcısını yormuyor ve olabildiğince yüksek performans sunuyor. Şimdi mobil platformlara giriş yaptı ve bulut depolama özelliğini büyük bir keyifle kullanabilirsiniz. Oldukça enteresan bir şekilde size 50 GB’a kadar depolama sunuyor. Aslında ilk önce 10 GB ile başlıyorsunuz ama aniden hediyeler vs. karşınıza çıkabilir. 100 GB alan isterseniz aylık 2,5 Dolar ödemek zorundasınız. Bu  bile müthiş bir rakam.  Eğer ücretli sürüme geçerseniz dosya başına 20 GB yükleme yapabiliyorsunuz.